İkinci halk otomobil piyasası hareketlendi

İkinci umum makine piyasası hareketlendi

MALATYA – Malatya’da ikinci el açacak piyasasında serencam 10 gündür zindelik olduğunu kaydeden galerici esnafı ast derslik araçların satıldığını, kayırıcı sınıf araçlara talebin ise herhangi bir güzeşte dolaşma azaldığını belirtiyor.

İkinci ahali açar satışlarında spekülatif karşılık hareketlerinin önüne geçmek için yürürlüğe konulan ‘6 kamer ve 6 bin kilometre’ düzenlemesiikinci umum vasıta piyasasına müspet yansırken, 250 ila 300 Bin TL’lik araçlara ilişki artıyor.

Geçtiğimiz haftaya kıyasla akıbet günlerdeikinci el piyasasında cümbüş yaşandığını kaydeden Malatya Yeşiltepe Galericiler Sitesi Başkanı Sarp Dik,” Piyasada yaklaşık 10 gün ilk ayrımsız sakinlik vardı amma şuan amacıyla piyasada bire bir faaliyet var. Piyasada hafif tıpkı yükselişte var” dedi

Üst derslik araçlara vatandaşların ilgilendiren göstermediğini rapor fail Yalçın,” Yüksek emsal araçlarda sükûnet yaşanmakta. 250-500 bin TL beyninde kâin araçlara ise kâm var. Etraf sunturlu, enerjik, insanlar dünyalık kazanmaya başlarken, geçenlerde tıpkı ÖTV indirimi olacağı söylentisi benzeri hastalık oluşturdu.Daha önce namına komütatör alanları ilgili benzeri konu değil. On Paralık açar almamış ve aracı aldığında sunu az 5 sene satmaması gerekiyor. bu kısmi namına esnafımızı etkilemekte” ifadelerini kullandı.

Sektör üzere sunu nazik tehlikenin korsan satıcılar olduğunu belirten Yalman, “Korsan satıcılar sıkı genelinde ve Malatya’da bizim satmış olduğumuz araçların çok çokça üzerinde satış yapıyor. Tahminî 2 sene öncesine 8 milyon civarında çevirgeç satışı yapılmış. Bunların yaklaşık 1 milyon 650 bin civarındaki esnaf aracılığıyla işlenmiş. Farklı kalanlar ise deniz hırsızı satıcılar eliyle satılmıştır. Bu hem biz esnaflara hem bile ülkemizin ekonomisine uymazlık vermektedir. Bunun üzere hükumetimizin bu konuda tedbirler almasını istiyoruz. Bize 2018 yılında bitirme ve ustalık belgesi verildi. Yetki ve ehliyet belgesi faaliyete henüz geçmedi. Mezuniyet ve ustalık belgesinin biran geçmiş faaliyete girmesini istiyoruz. Belgemiz faaliyete geçerse deniz hırsızı vesile satıcılarını bir şekilde engelleyeceğine inanıyoruz” şekelinde konuştu.

Kent merkezinde yer düz kâh işletmelerde ikinci umum açacak satışı yapıldığını aktararak buna akıbet verilmesi gerektiğini anlatım fail Sarp, “Şehir merkezinde ikinci el vesile gurur satımı yapmaktadır. Tığ galericileri buraya gönderdikleri antlaşma kent merkezinde ikinci umum kurgu çekicilik satımı yapılmayacak denildi. Bu durum böyle giderse buradaki esnaf arkadaşlarımızın sağlam çoğu kent merkezine gitmeyi düşünüyorlar. Arkadaşlar şehir merkezine gidecekleri takdirde şehir merkezinde trafik yoğunluğu yaşanacak. Buradaki işyeri sahipleri mağdur olacak. Bunun üzere Büyükşehir, Yeşilyurt ve Battalgazi Uray başkanlarımızın tedbir almalarını dilek ediyoruz” diyerek konuştu

Share: