İl Encümen Toplantısı, Edirne Valisi Kırbıyık başkanlığında yapıldı

Edirne İl Alt Kurul Toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, toplantıda değerlendirmelerde kâin Vali Kırbıyık, hizmetlerin yurttaş odaklı ayrımsız tatlılıkla namına getirilmesi gerektiğini belirtti.

Kırbıyık, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ve İl Hususi İdaresi bütçesinden fena hâlde amal yapıldığını tabir etti.

Vatandaş memnuniyetinin dolay planda tutulması gerektiğine dikkati calip Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Devletimizin imkanlarını ve kaynaklarını mevzuat kapsamında vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu enfrastrüktür ve üstyapı çalışmalarını, kamu kurumlarının yatırımları ve İl Hususi İdaremizin baskı sahasında kâin aksiyon ve işlemleri bildirme evire çevire şekliyle sunmak ve bu doğrultuda kararlar kabul etmek için toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Antrparantez alınan kararların yakından takibinin adamakıllı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Kararlarımızı alırken yurttaş memnuniyetini ön planda tutmamız gerekiyor.”

Toplantıya, Vali Yardımcısı ve İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Umumi Meclis üyeleri Kutay Özköse, Ahmet Sarıgül, Yaşar Sasa, Abece İşleri Müdürü Gülnur Ata, İmar ve Kentsel İyileştirme Başmuallim Vekili Kitap Sebep, Bindi Hizmetleri Başmuallim Vekili Ferişte İnce, İnsan Kaynakları ve Terbiye Başöğretmen Vekili Meral Üyümez da katıldı.

Share: