İl Milli Terbiye Müdürü Kavgacı, Sapanca’da ekol ziyaretlerinde bulundu

Sakarya İl Milli Yetişek Müdürü Ebubekir Sıddık Kavgacı, İlköğretim Haftası dolayısıyla Sapanca ilçesinde okulları mülakat etti.

Sapanca Gazipaşa İlkokulu, Âlim Özkaynak İlk ve Ortaokulu ile Sapanca Küçük Asya Lisesini musahabe fail Kavgacı, öğretmen ve öğrencilerle benzeri araya geldi.

Savaşçı, Sapanca Bilim Adamı Özkaynak İlk ve Ortaokulunda iye toplantısına da katıldı.

Yeni eğitim bilimi öğretim yılının sarıklı ve öğrencilere görklü olmasını dileyen Savaşçı, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca eğitimde okazyon eşitliğini sağlamaya müteveccih faaliyetlerin sürdürüldüğünü, ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının beraberinde bu yıl ilk defa havari kaynakların de öğrencilere gönderildiğini belirtti.

Öğrencilerin akademik başarılarını artırmanın birlikte bilimsel, içtimai, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunduklarını aktaran Cenkçi, “Nehir Projesi”, “BilimSakarya”, “SporSakarya”, “SanatSakarya”, “ÖnceOkulÖncesi”, “KendineAyna” kadar projelerin kullanılmamış dönemde birlikte faaliyetlerine bitmeme edileceğini bildirdi.

Cenkçi, çocuklarda eğitimin temelinin ailede atıldığını, okulların dahi bu sağlam ana üzerine başka bilgileri mensur ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Terbiye öğretim süreçlerinin başarıya ulaşabilmesi amacıyla yetişkin olan meslek-aile iş birliğinin sağlanabilmesidir. Bakanlığımızın bu yıl ilk defa uygulamaya koyduğu Okula Uyum Eğitimi Programı rehberliğinde okullarımızda bala-eş-meslek hisse senedi birliğini güçlendirecek etkinlikler gerçekleştirildi. Çocuklarımızın sahn yolculuğunu sizlerle birlikte güzelleştirmek amacıyla hız içinde olacağız. 2022-2023 terbiye tedris yılının geleceğimizin teminatı evlatlarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve başka eğitim paydaşlarımıza aldatıcı olmasını diliyorum.”

Share: