Ilbay Kalem Erbabı: “Turizmde asayiş çokça koca aynı konu”

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, tekaüt olan Antalya İl Güllabi Komutanı Tuğgeneral Güç Özfidan ve tayini sâdır İl Itimat Müdürü Mehmet Tasavvur Ulucan için veda yemeği düzenlendi. Ilbay Kalem, “Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayan bu kent da düzenlilik haddinden fazla majör bir konu”dedi.

Antalya İl Cingöz Komutanı Liva Çetince Özfidan’ın emekli olması ve İl Güvenlik Müdürü Mehmet Maksat Ulucan’ın Şanlıurfa’ya atanması nedeniyle planlı yemeğe; Ilbay Ersin Yazıcı, Hanife Yazar, Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kıyı Düzenlilik Antalya Kadro Komutanı SG. Yrb. Hedef Sezgin, milletvekilleri, vali yardımcıları, kaymakamlar, Cebel Şehremini Hakan Tütüncü, gelgel amirleri ve göz başkanlarını katıldı.

Turizmin Başkenti Antalya’mızda Düzenlilik Çok Balaban Bir Konu

Turizmin başkenti Antalya amacıyla güvenliğin olmazsa olmazlar ortada meydan aldığının altını çizen Ilbay Ersin Yazar, “İl Emniyet Müdürümüzle 2 yıl, İl Uyanık Komutanımızla 1 yıl şehrimizin yaşayış ve güvenliği amacıyla benzeri arada çalıştık. Turizmin başkenti olarak adlandırılan, dünyanın bildirme güzel yeri adına tarif edilen Antalya’mızın güvenliğini hep alay malay realizasyon edip yerel ve yabancı misafirlerimizin hizmetine sunduk. Benim bulunduğum müddet içerisinde birlikte Rabbime şükürler olsun, arkadaşlarımın sebebiyle şehrimizi acı yönde etkileyecek değme güvenlik olayına maruz kalmadık. Arkadaşlarımın disiplinli ve özverili çalışmaları sayesinde Antalya hırçın tıpkı olayla dünyanın ve ülkemizin gündemine gelmedi. İyi kim gelmedi. Şurası hepimiz biliyoruz kim Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayan bu şehir üstelik düzenlilik haddinden fazla oylumlu aynı bahis” şeklinde konuştu.

“Düzenlilik sıfır yere kimse gelmez”

Antalya’nın erinçli ve tehlikesiz aynı şehir olmasının Kolluk Kuvvetlerinin özverili çalışmaları yardımıyla olduğunu vurgulayan Ilbay Kalem, “8 milyonu aşan ecnebi gezgin sayısıyla talih ekonomimize büyük katkılar sunan Antalya’mızda yaşanacak bire bir menfilik bilcümle ülkemizi yara yönde etkileyebilirdi. Güvenlikle ait arz ufak tereddütü olan kimse oraya dinlence yapmaya gitmez. Zira tatil insanoğlu üzere tıpkısı ihtiyaç olmakla alay malay zorunluluk değildir. Zımnında güvenliği sağlanamamış, güvenliğiyle ilgilendiren tereddütü olan tek kimse o şehre gitmez. Bunun bilinciyle say arkadaşlarımla görevimizi sunu ongun şekilde ödeme etmeye çalıştık. Hem inanma hem üstelik güllabi teşkilatımız bulundukları birimleri muvaffakiyetli şekilde yöneterek turizmin başkenti Antalya’mızın erinçli ve sakıncasız benzeri şehir olmasında muvaffakiyetli çalışmalara imza attılar. Ego tekrardan sizlerin huzurunda ikisine dahi teşekkürname ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

” Eskişehir’in varoşlarında aynı çocuk bunu gerçekleştirdi”

Fariza yaptığı müddet boyunca silah arkadaşları ile gelişigüzel iri tıpkı çaba sarfiyat ettiklerini belirten Liva Zor Özfidan, “40 yıldır bu üniformayı giyiyorum. Türk milletinin bana terk ettiği 8 yıllık askeri öğrencilik, 32 yılda Anadolu’nun ayrı cinsten yerlerinde ve devletim sayesinde Suriye, Irak, İran, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk’ta çalıştım. Yurdumuzda de 6 gün doğusu vilayetinde, 32 almanak subaylık yaşamımın 15 yılını terörle mücadele edilen illerde geçirdim. 5 sene Van, 4 yıl Diyarbakır, 2 sene Tunceli, 1 sene Balkı, 2 sene Hakkari, General adına de 2 sene Van kalkmak için toplanmış olarak 15 sene öncü inmesin bu eli nimetli devlette ezan dinmesin diye niteleyerek zırh arkadaşlarımla birlikte himmet gider ettim. 32 sene böyle geldi geçti. Bunun onurunu kabre girene büyüklüğünde yaşayacağım. Bu aynı rüyaydı ve bu rüyayı Eskişehir’in varoşlarından aynı çocuk bunu gerçekleştirdi ve general oldu. 5 yıl general olarak bakım ettim. 2 sene İl Jandarma Komutanlığı, 2 yıl Terörle Savaş Daire Başkanlığı, 1 yıl de bu adamakıllı topraklarda Antalya’de İl Jandarma Komutanı olarak çalıştım. Antalya İl Açıkgöz Komutanlığı görevim boyunca türel, insancıl ve ilmî adına hizmet üretmeye çaba ettik. İnsan merkezli olduk. İnsanların kalbine gönlüne dokunalım dedik ve Antalyalılara ulaşmaya çalıştık. Ego bana ve aileme verdiğiniz destek üzere hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Antalya o kadar pir kim doyamadım, doyamadan gidiyorum” dedi.

“Antalya’ya gururla zevkle bakım ettim”

Vali Ersin Yazar’ya fariza süresi boyunca beraberinde olduğu üzere teşekkürname ederek başlayan Antalya İl Güven Müdürü Mehmet Misyon Ulucan, ” 2018 yılında benim geçmiş göz ağrım olan Antalya’nın İl Inanma Müdürü oldum. 4 sene süresince burada hizmet verdim. Antalya’ya gururla zevkle hizmet ettim. Antalya’birlikte göreve başladığım önceki andan itibaren görevim sırasında şahsıma duyulan güvene müstahak olabilmek üzere gelişigüzel kademedeki emek arkadaşlarımla birlikte üstün uhde anlayışıyla nazik bire bir azimle devraldığımız hizmet bayrağını istikbal transfer inancında olduk. İnsan haklarına saygıyı ve vatandaşa memnuniyetini temel alarak eksiksiz personelimle Antalyalı hemşerilerimize ve ilimize mevrut misafirlerimize layık oldukları sağlık ve güveni nail olmak üzere özveriyle 7/24 görevimizin başında olduk. Ben fariza yaptığım müddet içerisinde valimizin, hava ve kuruluşlarımızın ve teşkilatımızın vermiş olduğu sevgi ve güvenle Antalya’mızın huzur kenti olmasına yetişkin katkılar sağladığımızı düşünüyorum. Bu çalışmalarımızı yürütürken hakkımız eski olabilir herkesten hakkını helal etmesini istiyorum. Benden yana helal olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Vali Ersin Müellif, mütekait olan İl Açıkgöz Komutanı Tuğgeneral Güç Özfidan ve Şanlıurfa’ya atanan İl Itimat Müdürü Mehmet Gaye Ulucan’a hediyelerini ikram etti. Şişko fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi. – ANTALYA

Share: