İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 hayat hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 emanet yaşamını yitirirken 360 güç bile yaralandı. Saldırılarda bir nice bina ciddi hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Iletişim Araçları Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında can kayıpları ve oluşan maddi hasara ilgilendiren ince bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze beyninde varılan ateşkesin arkası sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 sevimli yaralanırken, 7 hayat yaşamını yitirdi. Eğlek Yunus’ta 6 kişi hayatını kaybederken, 30 hayat bile yaralandı. El Wista ve Gazze’de 131 hayat yaralandı, 13 hayat hayatını kaybetti ve bildirme çokça birey kaybının yaşandığı Şimal Gazze’dahi 18 sevimli yaşamını yitirdi, 151 yaşama dahi yaralandı.18 GÖZ TAMAMEN YIKILDI, 1675 HANE HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, iri çapta maddi hasarı üstelik yanı sıra getirdi. Mecmu 18 basamak saldırılar sonucu ağiz ağiza yıkıldı. 71 hane ağır hasar alarak kullanılmaz ayla gelirken, 1675 göz birlikte bölümsel namına hasar gördü. Sunma fazla konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü toprak ise Gazze oldu.

Share: