İSTANBUL-BAYRAMPAŞA’DA TRAFİĞİ TEHLİKEYE DÜŞÜREN SÜRÜCÜLERE CEZA

BAYRAMPAŞA Eski Edirne Asfaltı üzerinde pahal manevralar yaparak trafiği tehlikeye düşüren minibüs sürücüsü ile otomobil sürücüsü yakalanarak ukubet uygulandı. Sürücülerin trafikte yaptıkları pahal manevralar cep telefonu görüntülerine yansıdı.

Pazartesi haset Bayrampaşa Bozuk Edirne Asfaltı üstünde dokunaklı manevralar yaparak ilerleyen minibüs ile makine trafiği tehlikeye düşürdü. Sürücülerin yaptığı bu bati manevraların görüntüleri içtimai medyada paylaşılınca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Ofis Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Açkı sürücüleri F.E. ve C.K. ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu tespit edilerek yakalandı.Sürücüler F.E. ve C.K.’ya değişik kalkmak amacıyla “Araklama” atmaktan 1823’er TL, “Laubaliyane komütatör kullanmaktan” 196’şar TL, “Trafik Güvenliğini ile ilişik ayaklık ve yasaklara uymamaktan” 196’şar TL koyulmak için toplamda seçkin iki sürücüye 4 bin 430 TL yönetimsel para cezası uygulandı. Açacak sürücüleri F.E. ve C.K. hakkında ayrıca, görüntülerde yapmış oldukları hareketler nedeniyle, “Trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan” adli muamele başlatıldı.

Share: