İSTANBUL-BAYRAMPAŞA’DA TRAFİĞİ TEHLİKEYE DÜŞÜREN SÜRÜCÜLERE UKUBET

BAYRAMPAŞA Çarkıt Edirne Asfaltı üzerinde bati manevralar yaparak trafiği tehlikeye düşüren minibüs sürücüsü ile araba sürücüsü yakalanarak ukubet uygulandı. Sürücülerin trafikte yaptıkları yavaş manevralar el telefonu görüntülerine yansıdı.

Pazartesi günü Bayrampaşa Sakat Edirne Asfaltı üzerinde alçak manevralar yaparak ilerleyen minibüs ile otomobil trafiği tehlikeye düşürdü. Sürücülerin yaptığı bu tehlikeli manevraların görüntüleri toplumsal medyada paylaşılınca İstanbul Inanma Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Ofis Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Araç sürücüleri F.E. ve C.K. ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu belirleme edilerek yakalandı.

Sürücüler F.E. ve C.K.’ya ayrı ayrı girmek için “Araklama” atmaktan 1823’er TL, “Laubaliyane kurgu kullanmaktan” 196’şar TL, “Trafik Güvenliğini ile ilgilendiren duraç ve yasaklara uymamaktan” 196’şar TL kalkmak amacıyla toplamda değme iki sürücüye 4 bin 430 TL idari para cezası uygulandı. Açkı sürücüleri F.E. ve C.K. hakkında ayrıca, görüntülerde yapmış oldukları hareketler zımnında, “Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye sokmaktan” adli muamelat başlatıldı.Share: