İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI’NIN TANITIM LANSMANI YAPILDI

Başakşehir Belediyesi, İstanbul İl Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü teşrikimesai ile hayata geçirilen İstanbul Cahillik Oyunları’nın lansman lansmanı yapıldı. İstanbul Deneyimsizlik Oyunları’nun İstanbul’un 39 ilçesinde gerçekleşeceğini tamlayan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ‘Bu yıl 150 bin kişinin katılımıyla mehabetli bir aranjman olacak’ dedi.

Başakşehir Belediyesi aracılığıyla hayata geçirilen İstanbul Bilgisizlik Oyunlarının tanıtım toplantısı İstanbul’dahi aynı otelde yapıldı. Toplantıya Başakşehir Şehremini Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, SELIM Parti İstanbul Milletvekili Tülay Menşe, AK Öğür İstanbul Milletvekili Emine Sare Vazıh, İstanbul İl Milli Terbiye Müdürü Levent Yazıcı, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Eş Güdümcü Başhekimi Prof.Dr. Nurettin Yiyit ve AK Fırka Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ile çok sayıda yurttaş katıldı.

İstanbul’de güçlü gençleri spor, teknoloji ve kültür konferans yarışmalarında benzeri araya getirecek İstanbul Cahillik Oyunları 2022-2023 eğitim bilimi ve talim yılında İstanbul’un 39 ilçesinde gerçekleşecek. Düzenleme, İstanbul Valiliği, Başakşehir Belediyesi ve İstanbul İl Milli Yetişek Müdürlüğü teşrikimesai ile gerçekleştirilecek. 150 bin gencin katılması hedeflenen yarışmada, çalgı ve seyir ile drone ve espor yarışmalarının birlikte paintball ve balon futbolu kabilinden turnuvalarda müthiş rakiplik yaşanacak.

‘GENÇLİK OYUNLARI HEYECANI BÜTÜN İLÇELERİ SARDI’

Başakşehir Şehremini Yasin Kartoğlu, geçen sene kestirmece 25 ilçede Avrupa yakasında başlayan İstanbul Cahillik Oyunları’nun bu yıl İstanbul’un 39 ilçesinde olacağını belirterek, ‘Bu deneyimsizlik organizasyonu içerisinde, tekellüm, hars, spor uygulayım bilimi kabilinden bir nice branşlar var. Bu branşların hepsinde yaklaşık bu sene 150 bin kişinin katılımıyla cesim tıpkı kodifikasyon olacak. Ihtimal da Türkiye’nin sunma nazik deneyimsizlik organizasyonu olacak. 8 ay boyunca sürecek olması çokça eke. Bilgisizlik oyunları kapanışını üstelik inşallah büyük ayrımsız stadda hep gelişigüzel katılımcılarıyla oylumlu bire bir finalle tamamlayacağız. Cahillik oyunları heyecanı kamu ilçeleri sardı. Tamlik liselerimizde bu kombinezon çokça hızlı, yüce ve ateşli geçecek. Ben şimdiden bu tertip amacıyla çalışma veren kül öğretmenlerimize, kaza ve el milli eğitim bilimi müdürlüğümüze, valiliğimize haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Başakşehir’üstelik bitmeme eden bu organizasyonun kısaca 35 bin katılımcısı olacak. Bu katılımcılar hem fiziki olarak hem mevhum namına yarışacak’ dedi.

‘GURUR VERİCİ’

İstanbul Gençlik Oyunları Antrenörlerden Merve Güpür, ‘Burada çokça nazik bire bir organizasyona ocak sahipliği yapıyoruz. Gençlere dokunuyoruz. Birçok genci spora teşvik edecek şeylerle karşılaştırıyoruz. Yoruluyoruz amma haddinden fazla evire çevire geçiyor. Verdiğimiz emeğin karşılığını çokça domuzuna bire bir şekilde alıyoruz. Çok eğleniyoruz’ dedi.

Yusuf Bölükbaş da, İstanbul Cahillik Oyunları Çalıştırıcılık yaptığını belirterek, ‘Birçok branşta görev aldım. Deneyimsizlik oyunlarında vadi ahzetmek çok keyifli. Sokakta baziçe oynamanın bittiği bu devirde gençleri elektronik beyin masasından alıp, onları böyle aynı etkinliğe başlatmamız bizim için çalım verici’ diye niteleyerek konuştu.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamada şunlara meydan verildi:

‘Gençler bu yıl ekin nutuk, spor, teknoloji ve sosyal takı alanlarına kadar 24 ayrımlı branşta ve 450 finalde kıyasıya yarışacak. İstanbul gençliği; voleybol, basketbol, ayak topu, kros, bilyalı tornet, palavra futbolu, paten, kaykay, masa topu, badminton, atletizm, pickleball, oyun, suret, çalgı aleti, türkü, espor NBA, espor PUBG, espor FİFA, e-spor Valorant, engelli ve nemli ev ziyareti, özgün efkâr, farkındalık söyleşilerine katılma branşlarında mücadele edecek. Kayıtların 12 Ilkgüz itibaren yapılacağı İstanbul Cahillik Oyunları 24 Ekim’de başlayacak.’Share: