İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 yer amacıyla soluk, 4 yer amacıyla turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre talih genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve erte çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve çöz kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 il için soluk ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye olarak sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu ihtar yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Soluk, havada “potansiyel ateş durumu”na meni ediyor. Aritmetik edilen meteorolojik vaka olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek cerrahi müdahale üzerine titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun ağır sıklet olduğjnu belirtir. Hesap edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler strateji edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve yarın hava sıcaklıklarının 16 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da birlikte ayaz hareketli olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise çepel kar görülebilir.Share: