İstanbul’da bekçi Oltan Koca’nın martir olmasına ilişkin 8 bed adliyede

Şişli’de, çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Herif’nın, ayrımsız olayda mukavemet gösteren kişilere engelleme esnasında fenalaşıp kaldırıldığı hastanede şehit olmasına ilgili gözaltına alınan 8 nahoş adliyeye irsal edildi.

Kuştepe Mahallesi’nde çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı bulunan bire bir düğünün sonlandırılması için fenomen hesabına revan polis ve bekçilere mukavemet gösteren 8 zanlının İstanbul Itimat Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, adliyeye atıf edildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki aynı düğünün geç saatlere kadar sürdüğü ve çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı üstüne fenomen namına giden polis ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan patırtı sırasında fenalaşan bekçi Oltan Herif hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Güven Müdürü Yengi Patal, henüz sonraları bekçi Adam’nın müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğünü açıklamıştı.

Şehit yasakçı Kayırıcı’nın cenazesi, mazi İl Inanma Müdürlüğü bahçesinde planlı törenin arkası sıra defnedilmek için götürüldüğü memleketi Gümüşhane’de toprağa verilmişti.

Share: