İstanbul’da indirim izdihamı: Mağazanın kepenkleri kapatıldı

İstanbul’da iskonto izdihamı: Mağazanın kepenkleri kapatıldı

Vatandaşlar, “Buraya 3-4 bin yaşama toplanıldı. İçeriye yalnız 400-500 sevimli makbuz” diye mağazaya reaksiyon gösterdi

İndirim izdihamında polis ekipleri asayiş önlemi aldı

Salon uğrunda metrelerce pöçük oluştu

İSTANBUL – İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde faaliyete sabık bire bir hediyelik ve çeyizlik eşya mağazası, açılışa hususi iskonto yapınca vatandaşlar, saatler öncesinden geldikleri mağazanın önünde tafsilatlı kuyruklar oluşturdu. Kepenklerin açılmasıyla mağazanın önünde tıkışıklık yaşanınca, yığılmadan huzursuz olan salon yetkilileri mağazanın kepenklerini kapattı.

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde familya eşyalarının satıldığı Sapan Home isimli salon, şubesinin açılışına özel tenzilat yaptı. Kampanyayı duyan ve indirimden faydalanmak isteyen vatandaşlar ise küşat saatinden saatler geçmiş salon önünde yerini aldı. Salon uğrunda metrelerce uzunlukta kuyruklar oluşturan vatandaşlar, açılışın iskontolu ürünlerle yapıldığı duyurulan mağazanın önünde izdihama sebep oldu. Kepenklerin açılmasıyla gelişigüzel oluşan izdiham nedeniyle salon yetkilileri aracılığıyla kepenkler vurdumduymaz kapatılarak içeriye vatandaşların girişi engellendi. Polis Güçleri, vatandaşların problemsiz dağılmaları ve mağaza uğrunda ve çevresinde sorun yaşanmaması üzere geniş düzenlilik önlemi aldı.

“Bizi kandırdılar, hepimiz burada kıygın olduk”

İndirim üzere mağazaya gelen Serkan Kuyruk Sokumu Kemiği kepenklerin et kafalı kapatılmasına aksülamel göstererek, “Sabah saat 9’dan beri burada bekliyorum burada. Boduç filan alacaktım. Bizi kandırdılar, hepimiz burada mağdur olduk. Sözde tıkışıklık varmış ama hiçbir yığılma namevcut. Resmen kandırıcı, bizi kandırdılar” dedi.

“Buraya 3-4 bin gönül toplanıldı. İçeriye yalnız 400-500 emanet makbuz”

Azize isimli tıpkı yurttaş ise ” Haddinden Fazla balaban aynı reklam yapıldı. Sultanbeyli’den Ümraniyelere büyüklüğünde kataloglar dağıtıldı. Haddinden Fazla büyük reklamlar oldu. Burada 3-4 bin güç toplanıldı. İçeriye hoppadak 400-500 hayat alındı. Buraya bilgi kanalları çağrıldı. Reklamlar yapıldıktan bilahare ‘polis memurları cevaz vermiyor’ denildi, iskonto fesih edildi. Polis memurlarına şikayetimizi bildirme ettik. Bu bir âdemiyet suçudur. Bu kadar insanı toplandılar. Yalnız şikayetçi olmak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: