İstanbul’da kuyumcu soyma girişiminde yakalanan gaspçı çift linçten pres kurtarıldı

İstanbul’da öğle saatlerinde cerrahi maskeli biri eş iki gaspçı müşteriymiş kabilinden kuyumcuya girdi. Şahıslardan koca olan gaspçı, kuyumcu Yaşar Güngör’e biber gazı sıkarak tembel hale getirmeye çalıştı.

BİBER GAZI SIKIP SALDIRDI

Kuyumcunun direnmesi konusunda gaspçı bu öğün bile kurusıkı tabancanın kabzasıyla defaatle Güngör’ü yaralayarak atıl hale getirdi. Kadın gaspçı arkası sıra tezgahın arkasına geçerek elindeki çantaya süs eşyalarını ve paraları doldurdu. Kuyumcudaki sesleri duyan çevredeki esnaf koşarak dükkanın önüne geldi. Dışarıya sâdır gaspçı esnaf vasıtasıyla tabure, baskı ve tekmelerle dövüldü. Vurgun anları ve linç girişimi ise asayiş kameralarına saniye saniye yansıdı.

POLİS GASPÇIYI VATANDAŞLARIN ELİNDEN KUTARDI

Olay sürdüğü esnada cadde üstünde devriye gezen Kağıthane İlçe Güven Müdürlüğü Gültepe Martir Mehmet Pat Polis Merkezi Amirliğine sınırlı Yanlışlık Araştırma Büro ekipleri, yargılama müdahaleyle linç girişiminde bulunulan gaspçıyı ve yanındaki eş gaspçıyı esnafın elinden kurtardı. Gözaltına alınan gaspçı Rağbet Ö. ve Hatice D., hastanede esenlik kontrolünden geçirilmeleri sonrasında emniyete götürüldü. Şahısların art aramalarında ise elektrokardiyografi yadırgatıcı, biber gazı ve blöf tabanca ele geçirildi. Dünyalık ve altınların bulunduğu çantaya ise el konuldu.

MAĞDUR TABURCU EDİLDİ

Öte yandan burnu kırılan ve başının muhtelif yerlerinden yaralanan Yaşar Güngör ise esenlik ekiplerinin geçmiş müdahalesinin ardından ambulansla Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırı Hastanesine kaldırılarak otama altına makbuz. Hastanede kırılan burnuna müdahale dahi edilen Yaşar Güngör tedavisinin ardından taburcu edildi.

GASPÇI ÇİFT ADLİYEYE ATIF EDİLDİ

Öte yandan ifadeleri alınan çiftin dini nikahlı olduğu ve gaspçılardan Arzu Ö. ‘nün emniyette arakçılık suçundan 2 adet kaydı olduğu öğrenildi. Emniyette ifadeleri alınarak “doyumluk-gasp” suçundan adli iş yapılan koşa, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra adliyeye irsal edildi. Polis Güçleri ekiplerinin olayla ilgilendiren incelemesi sürüyor. – İSTANBULShare: