İstanbul’da martir olan Dideban Oltan Âdem amacıyla merasim düzenlendi

İstanbul Şişli’de benzeri olayda mukavemet gösteren kişilere müdahale esnasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede şehit olan çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Herif için İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze merasimi düzenlendi.

Törene, martir Bekçi Oltan Kayırıcı’nın yakınları, İstanbul Valisi Büyük Yerlikaya, İl Inanma Müdürü Zafer Magnezit, Kayırıcı’nın meslektaşları, polis ve jandarmalar katıldı.

Şehit Kayırıcı’nın naaşı İl Güvenlik Müdürlüğünün cenaze uzlaştırıcı ile törenin yapıldığı alana getirildi.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Eskişehir Taşı, Insan’nın şehit düştüğü olayın derakap arkası sıra görevlilere dayanırlık gösteren 8 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Oltan Koca kabil, cemi şehitlerin kahramanlıkları ve vatana hizmet için çarpan yürekleri var az çok, kanunsuzluklarla mücadelelerinin bitmeme edeceğini rapor fail Eskişehir Taşı, şunları söyledi:

“Ülkemizin erinç ve güvenliği, vatandaşımızın can ve dünyalık emniyetinin sağlanması üzere faaliyet mefhumu gözetmeksizin, görev yaparken milli menfaatlerimizi seçkin şeyin üzerinde epilepsi, aynı azim ve inançla milletimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Şehit Oltan Insan özellikle girmek için vatan, kavim, bayrak ve mukaddes değerler için birey veren bütün şehitlerimizi yağmur ve minnetle, yiğit gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Konuşmanın ardından şehidin naaşı defnedilmek üzere memleketi Gümüşhane’nin Palan ilçesine gönderildi.Share: