İyi Parti Ardahan İl Başkanı’na Yönelik Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

ÖZKAN KARAKAYA

İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Sivri Polat’a müteveccih yumruklu saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya daha çok. Görüntülerde, üç saldırganın Polat’ı beklediği, arabasına yaklaştığı sırada iki saldırganın Polat’a zor attığı ve elan sonra kendilerini muntazır bir araçla fenomen yerinden uzaklaştıkları görülüyor.

Şiddetli Çelik, 10 Ilkgüz Cumartesi haset, diyaliz tedavisi amacıyla gittiği Ardahan Kerem Hastanesi’nin önünde üç kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Çelik, saldırının ardından yaptığı açıklamada, şunları kaydetmişti:

“Bir Iki evvel diyalizden çıkarken kimliği belirsiz 3 dirilik tarafından saldırıya uğradım. Benim kimesne ile ferdî ayrımsız hesabım, kimseyle değme kavgam, algı-verecek davam bulunmayan. Bu saldırının siyasal olduğunu düşünüyorum. Leşker ya dahi geç bu alçakça saldırıyı yapanlarla elbette ki karşı karşıya geleceğiz. Erkekçe karşımıza çıkamayan alçaklar, sunma savunmasız olduğum anda saldırıya geçtiler. Elbette kim değme şeyin tıpkı bedeli peki. Devletimiz ve polislerimiz araştırmayı yapıyor, inşallah sunma gücük zamanda failler yakalanacak ve tığ bile kendilerini tanımış olacağız.”

Ölçüsüz Çelik’a müteveccih saldırının güvenlik kamerası kayıtları ortaya imdi. Görüntülerde, hastaneden sâdır Polat’ı üç saldırganın beklediği görülüyor. Saldırganlardan biri, arabasına yaklaştığı sırada Çelik’a ağırlık atıyor. Diğer benzeri saldırgan de yere düştükten sonraları Çelik’ı yumrukluyor. Üç saldırgan, çevredekilerin yardım koşması üzerine koşarak olay yerinden kaçıyor ve biraz ilerde kendilerini bekleyen otomobile binerek görüngü yerinden uzaklaşıyor.

Saldırganlar için şikayette mevcut Begayet Çelik, kendisini darp edenlerden A.Ç.’nin Iğdır’bile yakalandığını, özge zanlıların yakalanması üzere emniyet güçlerinin araştırmasının devam ettiğini söyledi.Share: