İzmir haberi! 9 Ilkgüz İzmir Nısıf Maratonu’na rekor ortaklık

İZMİR’İN kurtuluşunun 100’üncü yılı onuruna İzmir Büyükşehir Belediyesi eliyle planlı 10’uncu Arsıulusal 9 Ilkgüz İzmir Nısıf Maratonu iri heyecana sahne oldu. Rekor katılımla üç bin kişinin başlama aldığı yarışı erkeklerde İstanbul BBSK’dan Sezgin Ataç, kadınlarda Bursa BŞB’den Sümeyye Erol kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10’uncu Uluslararası 9 Ilkgüz İzmir Nısıf Maratonu rekor katılımla gerçekleşti. Üç bin kişinin yarıştığı maratonda birinciliği erkeklerde İstanbul BBSK’dan Sezgin Ataç, kadınlarda Bursa BŞB’den Sümeyye Erol elde etti. Umumi klasmanda erkeklerde Kenyalı Sang Bernad Charıuyot ikinci, Etiyopya’dan Fetene Alemu Regasa üçüncü oldu. Kadınlarda Kasımpaşa Kulübü’nden Sabriye Güzelyurt ikinci, Mardin Belediyesi’nden Fatma Cılız ise üçüncü kendisine koşuyu tamamladı.

ÖDÜLLER VERİLDİ Cumhuriyet Altını Meydanı – İnciraltı – Cumhuriyet Altını Meydanı güzergahında koşulan yarı maratonda genel sınıflama rical ve kadınlar, genel tasnif Türk koca ve karı sporcuların yanında 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59 ve 60-64 yaş gruplarında dereceye girenlere kupa ve ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ertuğrul Sancak, Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Melik Orhunbilge, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman verdi.”COŞKUMUZU UMUM TÜRKİYE’YE GÖSTERDİK”Iyi bir bölüm geçirdiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Ertuğrul Tugay, “Kuruluşun ve kurtuluşun günü 9 Ilkgüz’de coşkumuzu yekpare Türkiye’ye gösterdik. Bu kutlamalar kapsamında yarı maraton üstelik vardı. Arsıulusal koşuya katılan sistem 100. yıl duygusunu yaşadı. 100 yıl evvel kurtuluşa kuşkusuz tıpkı girişim atıldıysa, barışın yaşanacağı ikinci yüzyılın evvel adımını esasen İzmir’den güzel insanlarla beraber attık” dedi.”GÖRKEMLİ ETKİNLİKLER OLDU”İzmir Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, 10’uncusu düzenlenen 9 Eylül Nısıf Maratonu’nun heyecanını yaşadıklarını belirterek, “İzmir’in kurtuluşunun 100. yılında haddinden fazla balaban tıpkısı coşkuyla koştuk. Benzeri hafta boyunca görkemli etkinlikler oldu. Parçalanmamiş Türkiye’ye rüya verici görüntüler yaşattık. Nısıf maratona de iştirak rekor düzeyde oldu. Bu manidar günün anısına madalya ve kupalarımızla katılımcılara iyicene tıpkı ödül vermiş olduk” diyerek konuştu.”HALK SPORA İLGİSİNİ GÖSTERDİ”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ise, “Bu hafta süresince tüm İzmirliler ile bütün alay malay coşkulu 100 sene kutlamalarına ortak olduk. Değme geçen sene geliştirerek düzenlediğimiz koşularda İzmir halkı spora olan ilgisini yine gösterdi. Çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

– İzmir

Share: