İzmir’de 1 kişinin öldüğü kazada alkollü sürücünün yargılanmasına devam edildi

İzmir’in Karaburun ilçesinde kullandığı pikabı ile yaptığın kazada araçta kâin aynı kişinin ölümüne, bedaheten aşkın kişinin bile yaralanmasına sebep olan sürücünün yargılanması sürüyor.

İzmir 19. Ağırbaşlı Ukubet Mahkemesindeki ikinci duruşmaya, tutuksuz maznun Ermiş B. ile taraf avukatları ve müştekiler katıldı.

Kazada yaralanan sızlanan Kalp Yedigöller, ilçe sırasında pikabın kasasında olduğunu, aracın dengesi bozulunca başını vurması sonucu karın kanaması geçirdiğini anlattı.

Yaklaşık 1,5 ay hastanede kaldığını anlatan Yedigöller, o dönemi hatırlamadığını belirterek sanıktan şikayetçi oldu.

Kazada yaralanan başka yakınan Zeynep Özgen ise ilçe cihetiyle beyin travması geçirdiğini, tahminî 3 ay gösterişli bakımda kaldığını, kazaya dair hiçbir husus hatırlamadığını rapor ederek, sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi.

Mahkeme başkanı, tıpkısı eski duruşmada istenen fenomen mahallinde keşfin yapılmadığını belirterek his yapılmasına, dinlenmeyen müştekilerin dinlenmesine hükmederek davayı erteledi.

Olay

İzmir’in Karaburun ilçesinde 16 Ağustos 2021’bile ayrımsız aracın bostan duvarına çarpması sonucu meydana mevrut kazada Selin Kabakçı (19) cansız, aralarında sürücünün üstelik bulunduğu 12 emanet ise yaralanmıştı. Sürücünün kaza saatinde 0,68 promil alkollü olduğu belirleme edilmişti. Kazanın peşi sıra gözaltına alınan güdücü tutuklanmıştı. Maznun için “bilinçli taksirle bire bir kişinin ölümüne ve larpadak çok kişinin yaralanmasına hastalık olma” suçundan sevgili açılmıştı.

Share: