İzmir’de özel harekat destekli bireşimli ecza operasyonu

İzmir’de özel harekat destekli sentetik ecza operasyonu

1 almanak izleme akıbet verdi, İzmir’de torbacıların kökü kurutuluyor

İZMİR Yaklaşık 1 yıl süren ustalık ve fiziksel izlem sonucu düğmeye basan İzmir polisi, hususi harekat destekli ameliyat ve devamı niteliğinde tıpkı faaliyetler elan gerçekleştirdi. Operasyonlarda yüklü miktarda sentetik ecza ve hap basılmış makinesi ele geçirilirken olayla ilişkin gözaltına alınan mecmu 68 kişiden 27’si tutuklandı.

İzmir İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, yeşil ve kırmızı reçeteye tabi sentetik ecza ilaçlarının, cinsini ve kutularını değiştirerek yasa dışı yollarla torbacı diye anlatım edilen kişiler aracılığıyla piyasaya sürerek gençleri otalamak isteyen şebekeye yönelik mücahede gerçekleştirdi. Kısaca 1 yıl süren beceri ve fiziki takibin ardından düğmeye basan ekipler, önce olarak 19 Teşrinievvel tarihinde İzmir merkezli 6 ilde haddinden fazla sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenledi. 3 ecza deposu, 1 yapımevi, 30 ikamet ve 4 araçta yapılan aramalarda, 760 bin 296 sayı sentetik ecza, hap basma makinesi, elektrikli kapsül tahliye cihazı, gelgel kompresörü, 13,22 gram kokain, 1,67 gram metamfetamin, 15,94 gram tütün maddesi ile bin 400 dolar ve bin teklik dünyalık ele geçirildi. Ameliyat çerçevesinde 44 çirkin gözaltına alınırken, 22 bed tutuklandı.

Çorap söküğü kabilinden geldi, ikinci bisturi vuruldu

19 Teşrinievvel tarihinde gerçekleştirilen operasyonda yapılan tespitler ve çalışmaların devamı niteliğinde polis, şebekeye kinci neşteri vurdu. 2 Boşluk günü İzmir, İstanbul, Ankara, Trabzon, Afyonkarahisar ve Malatya illerinde belirlenen 23 adrese eş zamanlı dominant gerçekleştiren ekipler, diğer şebeke üyeleri üstelik kıskıvrak yakaladı. Adreslerde yapılan aramalarda, 848 adet sentetik ecza, 5 asıl esrar otu, 1 ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfek ele geçirildi. Bu operasyonda bile gözaltına alınan 24 şüpheliden 5’i tutuklanırken, 8 kaka adli taharri amacıyla başıboş bırakıldı.

Her iki operasyonda mecmu 761 bin 144 nüsha bireşimli ecza ele geçirilirken, İzmir polisinin uyuşturucu husus imalatı ve satışına yönelik mücadelesinin kararlılıkla süreceği mesajı verildi.

Share: