Kadına şiddeti ele aldı erekçi oldu

Malatya İnönü Üniversitesi Radyo Yerleşke ekibinden Merve Keder, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda “Radyo Draması” alanında finale kaldı. Endişe, Türkiye’nin kadına şiddette 129 büyüklük içerisinde 26’ncı tam düzlük aldığını vurgulayıp, kadına güç ve kadın cinayetleri üzerine proje hazırladı.

Ülfet Fakültesi tırı vırı öğrencisi Merve Bulut, “Radyo Draması” alanında finale kalmasından ufuk bahtiyar olduğunu belirtti. Endişe, bu derecenin onun için şaşırtı olduğunu ve yarışmaya radyoya olan ilgisinden hava katıldığına ilgi çekip, “Bu projede kişi alanım hususiyet ile radyoyu harmanlayıp, ortaya meydana getirici bire bir işaret çıkarmayı istedim. Projemin konusu maalesef kim Türkiye’de haddinden fazla aktüel bir bahis olan kadına güç ve karı cinayetleri üzerine. Türkiye kadına şiddette 129 mutluluk içerisinde 26’ncı sırada. Hakeza aynı konuyu seçmemin sebebi maalesef bu istatistik oldu. Projemde darülfünun öğrencisi Azra Gülendam cinayeti ve Avukat Müzeyyen Isı cinayetini yansıttım. Kadına çabukluk gelişigüzel alanda var ve bu konuda patırtılı getirecek tıpkısı projeyi yapmayı bu ülkenin kadınlarına takanak edindim” ifadelerini kullandı.

Endişe, proje danışmanı olan İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Beyaz Perde Bölümü Akademisyen ve Radyo Yerleşke Umumi Koordinatörü Doç. Dr. Bahar Öztürk’e, Dijital Dil Şefi Serkan Açıkgöz’e, bu projedeki ekip arkadaşlarına ve destekleyen herkese teşekkür etti. – MALATYA

Share: