Kanserle savaş fail oyuncu Kirstie Alley yaşamı yitirdi

Özellikle John Travolta ile başrolünü paylaştığı ‘Bak Şu Konuşana’ filmiyle hafızalara kazınan ve elan bilahare birçok iddialı yapımda düzlük düzlük Kirstie Alley, amansız hastalık sonucu 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Alley’in çocukları vasıtasıyla yapılan açıklamada eskiden Hollywood’un adlı yüzleri beyninde gösterilen aktrisin 71 yaşında gözlerini yumduğunu söyledi.

True ve Lillie Parker’dan yapılan açıklamada, “İnanılmaz, şevkli ve sadakat meşbu annemiz, henüz yıpranmamış keşfedilen kanserle mücadelesinden sonraları ölüm etti” ifadeleri kullanıldı.

Çocukları, “Ekranda olduğu büyüklüğünde ikonik olduğu kadar, henüz birlikte tamam bire bir esas ve büyükanneydi” diye niteleyerek yazdı.

Kardeşler “Annemizin kişi sevinci ve tutkusu, çocukları, torunları ve birçok hayvanı, sonsuz yaratma sevinci benzeri yana, benzersizdi ve bir onun gibi hayatı komple meşbu yaşamamız amacıyla bize esin verdi” dedi.

Alley, iki misil Emmy, Cheers için tıpkısı Komedi Dizisinde Sunu İyi Karı Oyuncu ödülünü aldı. Cheers Rolling Stone’un Umum Zamanların Yeryüzü İyi TV Şovları listesinde Dördüncü sırada düzlük aldı. Alley 1991’de ve ayrımsız Olağanüstü 1994’te David’s Mother’daki Sally Goodson rolleriyle Emmy’e müstahak görüldü. Kirstie antrparantez 1995’te Hollywood’daki ünlüler kaldırımına adını yazdırdı.

Share: