Karabük ruzname haberi | Karabük’ten beyaz zehir ocağında patlama meydana mevrut Bartın’a destek

Karabük Valiliği, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Azamet Müdürlüğüne bağlı eroin ocağında meydana mevrut patlamanın ardından sağlık, polis güçleri, AFAD ile Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ile aksiyon makineleri ve umumi kullanma çadırlarının Bartın’a ulaştığını bildirdi.

Valilikten yapılan bağlanmış açıklamada, patlamanın arkası sıra hemencek harekete geçildiği ve ekiplerin yola çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “5 ambulans ve 15 personel, 2 UMKE ara bulucu ve 6 personel, 2 AFAD uzlaştırıcı ve 7 personel, 3 gidiş geliş ekibi ve 6 personel, 11 acara güç personeli, Karı ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden 15 yabanlık psikodestek ekibi, 1 kamyon ve 4 eş güdüm ile genel yararlanma çadırı Bartın’a ulaştırılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Karabük Eğitim ve Araştırı Hastanesi ile Safranbolu Mehabet Hastanesinin birlikte yaralılar için amade kuzuluk getirildiği kaydedildi.

Öte yandan Sakarya Valisi Alçak Oktay Kaldırım, içtimai medya hesabından, “Amasra’da eroin ocağında meydana gelen patlama cihetiyle hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Başımız esen olsun.” paylaşımında bulundu.

Share: