Karabük’te öğrencilere 227 bin havari mahiyet kitabı dağıtıldı

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Deniz Kazı, Karabük’te öğrencilere 227 bin apotr nesep kitabı dağıtıldığını bildirildi.

Akbaş, yaptığı bağlanmış açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı eliyle gönderilen 344 bin 500 ücretsiz ders kitabı ile 227 bin apotr köken kitabın 2022-2023 yetişek öğretim yılının hemen başında öğrencilere dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakanlığın tüm imkanlarını seferber ederek okulların ihtiyaçlarını karşılama, çocukların nitelikli eğitime erişmeleri ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyle ilişkin rastgele makule desteği vermeye bitmeme ettiğini aktararak, “LGS ve YKS’birlikte Türkiye genelinde ilimiz koca derecelere imza attı. Bakir eğitim bilimi tedrisat döneminde bile bu başarının artarak devamı üzere ücretsiz ibret kitaplarımızla koruyucu köken kitaplarının de arz aktif şekilde kullanılması gerekiyor. Devletimizin bu hizmeti öğrencilerimiz yerine cesim tıpkısı punt.” ifadelerini kullandı.???????

Okullarda Bakanlığın havari temel kitapları dışında bir soy kullanımına cevaz verilmediğini ve bu duruma ihtiyaç da duyulmayacağını vurgulayan Deniz Kazı, şunları kaydetti:

“Ana ilkelerimiz ortada kayran düzlük punt eşitliğini temin etmek amacıyla atık bu kebir aşama için devlet ve kaymakamlık yöneticilerimiz okullarımızda denetimlerine devam etmektedir. Bakanlığımızın yardımcı asıl kitapları haricinde ayrıksı bire bir nesep mektup kesinlikle okullarımıza girmeyecektir. Bu konuda kararlıyız. Bakanlığımız eliyle öğrencilerimize dağıtılan yardımcı kaynaklar haricinde Bakanlığımız web sitesinde kamu dünyanın kullanımını yıldızlı temas seviyeye makul öğrencilerimizin hatta eksiklerini bireşimli zeka yöntemiyle görebilecekleri ve ona göre say yapabilecekleri ihtimal dahi dünyanın en iri havari hakikat havuzu vardır ve öğrencilerimiz için olağandan yeterlidir.”

Share: