Karaca yollarında genişlik

Yağız yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle seçkin gün 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı istikametten iki taraflı sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sıhhatli şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım özge şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde muvasala kontrollü bitmeme ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı imal çalışmaları cihetiyle 15.15-16.15 saatlerinde muvasala kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması zımnında muvasala bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) değişik seviyeli dudak çalışmaları dolayısıyla erişim kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde sathi kaplama yapım çalışmaları cihetiyle sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. Bu nedenle posta trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah olarak Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde kıran temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması nedeniyle saat 18.00’e kadar sefer güdük sürekli aralıklarla trafiğe kapatılarak, muvasala bir tane şeritten kontrollü bitmeme edecek.

Share: