Karaman’da 2 kişiyi öldüren, 1 kişiyi dahi yaraladığı öne sürülen 2 yaşama tutuklandı

Karaman’birlikte tartıştığı 2 kişiyi silahla öldürdüğü, 1 kişiyi da kilolu yaraladığı iddia edilen çirkin ile olaya karıştığı gelecek sürülen dalavereli tutuklandı.

Polis ekipleri yoluyla yakalan A.S’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheli A.S’nin emniyette verdiği ifadesinde, öldürdüğü Aydınlık Diken, Veli Ulushan ve yaraladığı Ulu Atakan Y. ile aralarında alacak meselesi olduğunu gelecek sürdü.

A.S. ifadesinde, “Görgülü ve Veli’yi etanol almak üzere nida ettim. Kiralık araçla Urgan Mahallesi’nde kâin taş ocakları mevkisine gittik. Orada etil alkol aldıktan bilahare belimdeki tabancayı çıkarıp Ziyalı’ın ve Veli’nin başına acı ederek öldürdüm. Elan sonradan olay yerinden ayrılıp şehir merkezine döndüm. Telefonla Ulu Atakan Y’yi arayarak Alpaslan Türkeş Parkı’na çağırdım. Onu birlikte ayrımsız tabancayla göğsünden vurarak kaçtım.” dedi.

Katil zanlısının ifadesinde, polise yakalanmaması halinde 3 kişiyi henüz vuracağını söylediği öğrenildi.

Polis ekiplerinin araştırması sonucunda olaya karıştığı belirlenen M.B. dahi gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki sorgunun arkası sıra cinayetin işlendiği bölgenin ağırlık bölgesi olmaması dolayısıyla jandarmaya teslim edildi.

Şüpheliler hususi bire bir hastanedeki keyif kontrolünün peşi sıra geniş düzenlilik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

A.S. ve M.B. dideban hazar ceza hakimliğince tutuklandı.

Olay

A.S, geri Ahi Osman Mahallesi Alparslan Türkeş Parkı’nda tartıştığı Uca Atakan Y’yi silahla yaralamış, yakalanınca Okumuş Çalı (36) ve Ege Ulushan’ı (35) da öldürdüğünü söylemiş, bunun üstüne A.S’nin tanım ettiği bölgeye giden polis güçleri ekipleri Çaltı ile Ulushan’ın cesetlerini bulmuştu.

Share: