Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi karı sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi aracılığıyla planlı Yetenek Herhangi Bir Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine müteveccih gerçekleştirilen tedbir toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Şimal Rum Bölgesinde düzenlenecek etabına esasen Atatürk Üniversitesi ev sahipliği yapacak. 6 bölge üniversitesinin de hissedar adına katılacağı etkinlik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Sağ Atay’ın koordinatörlüğünde, yeni dönemde fuarlara karı sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Başbuğ Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Kendisine Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Kabiliyet Gelişigüzel Yerde Bölgesel Kariyer Fuarlarının önümüzdeki sene dördüncüsünün düzenleneceğini tamlayan Başkan Atay, şunları kaydetti: “Uzlaşma içre, 2023 yılında gücük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin akla yatkın gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki kamu kurumları ve onlara tutkun ait kuruluşlar, savunma uran ve Türkiye’nin özel sektörünü temsil eden balaban şirketlerimiz ilkin gelmek amacıyla yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Kabiliyet ihtiyacını karşılamaya müteveccih organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların topluluk oldukları araçlar ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi etme üzerine uzmanlık geliştirdiler. Kabiliyet kapısı ve bir numara sınıfta sunulan kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına iri yardım sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun eski yıllardan daha efdal katılımlı tıpkı organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te lehçe kariyer fuarlarına mektepli katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi namına hep süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin sonuç 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına da ayrıca değinen Başbuğ Atay, hem firma hem birlikte elçi noktasında Şark Rum Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı nezdinde özellikle Kariyer Planlama ve Çıkışlı İzleme Merkezi almak üzere emeği sabık parçalanmamış üniversite ailesine teşekkür etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Baştan Aile Sahipliği Yapmaktan Mutluluk Duyacağız”

Gelecek yıl düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ilgilendiren değerlendirmede bulunan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından dolgunca benzeri sorumluluk oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz kişi mesleklerine evet da bandaj duyduklarına alanlara ilgili tamlık detaylarla özel şirketler ve şevket kurumlarıyla aynı araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin hisse senedi ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına müteveccih girişimlerde bulunabildikleri fuar, hemen öğrencilerin kariyerine değil, murahhas firmaların gelecek projeksiyonlarına dahi iri ulama sağlıyor. Yüzlerce sergilik ve projenin sunulduğu fuarda antrparantez siyasal, sempozyum, konuşma, ahbapça ve eğitim bilimi programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve hareket dünyasına yönelik bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine muhteşem aynı etkinliğe 2023 yılında üstelik karı sahipliği yapmaktan şişman aynı memnuniyet duyacağız. Üniversitemiz ile birlikte Dert İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Sebep, Erzurum Teknik, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile hissedar kendisine 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize esaslı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Rum Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Kabiliyet Herhangi Bir Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i ev sahibi 130’a mail üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: