Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hava, Konya’da konuştu Açıklaması

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Hava, “Çabucak inşallah arsalarımızı illerde tayin etmek aracılığıyla lazım icar noktasında gerek göz fiyatlarının sukut noktasındaki bu azimli adımımızı, 81 ilimizde 622 ilçemizde atmış olacağız.” dedi.

Çalım, bire bir paradigma programlara süzülmek amacıyla geldiği Konya’nın Ereğli ilçesinde, AK Öğür İlçe Teşkilatını konuşma etti.

İlçe merkezinde esnafla de mülaki Alım, vatandaşlarla ahbapça etti, taleplerini dinledi.

Çalım, Ereğli Belediyesi ziyaretinin arkası sıra Büyükşehir Belediyesi Ereğli Bakım Binası’nda muhtarlarla ayrımsız araya geldi.

Buradaki programın arkası sıra Gurur, gazetecilere yaptığı açıklamada, babaocağında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konya’nın 7 ilçesine gaz müjdesi

Gurur, İstanbul’üstelik düzenlenen programda, Konya’nın geleceği amacıyla yetişkin kararlar aldıklarını anlatım ederek, “Konya’nın 7 ilçesine elan 2023 yılında doğal gaz getiriyoruz. Bu kapsamda, nüfusumuzun yüzde 99’una gaz verebilecek konuma mevrut olduk. 4 ilçemize üstelik inşallah 2023 sonrasında planlamak yoluyla yeryüzü acul vatandaşlarımıza bu hizmeti götürmüş olacağız.” diye konuştu.

Ereğli’nin geleceği üzere yürütülen projeleri yerinde koparmak için ilçeye geldiğini anımsatan Hava, kentin geleceği yerine haddinden fazla heybetli projelerin acul aynı şekilde hayata geçirileceğini aktardı.

25 Ekim’dahi tıpkısı anda 5 bin konutun temeli atılıyor

Alım, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhuriyet tarihinin bildirme balaban toplumsal basamak projesini müjdelediğini hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Gençlerimizin, emeklilerimizin, martir ve gazi ailelerimizin, tüvana kardeşlerimizin kontenjanlarının olduğu ve rekor başvuru sayısına ulaştığımız projemizi bile azimli tıpkı şekilde yürütüyoruz. Burada Cumhurbaşkanımız, bir müjdeyi henüz milletimizle paylaştı. Altyapısı müstahzar yer sayısını 1 milyona çıkardı. 1 milyon hane yapılacak arsamızı, altyapısını, elektriğini, suyunu, yolunu yarmak vasıtasıyla vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bize da hemen inşallah arsalarımızı illerde tayin etmek kanalıyla lüzum icar noktasında lazım hane fiyatlarının sukut noktasındaki bu kararlı adımımızı 81 ilimizde 622 ilçemizde atmış olacağız. 25 Ekim’da bile ayrımsız anda 5 bin konutluk temelimizi atıyor olacağız.”

Konya’bile dahi bu kapsamda 7 bin 655 basamak ayırıldığını rapor fail Çekicilik, kentte 500 endüstri ve iş uygun olmak için 11 bin 390 konutluk yer temini yapıldığını vurguladı.

Projeye 5 milyonu aşkın referans gerçekleşti

Gelgel, tıpkısı gazetecinin, muhalefetin sosyal göz projelerine müteveccih eleştirisini hatırlatması konusunda, Toplu Bölük İdaresi Başkanlığının (TOKİ) 81 ilde 20 yıldır sosyal ululuk anlayışıyla çalıştığını söyledi.

TOKİ’nin takkadak hane yapmadığını vurgulayan Hava, şunları kaydetti:

“Konutun dışında yeşil alanlarıyla, parklarıyla, içtimai donatılarıyla 26 bin sosyal donatıyı de zarfında yapmış benzeri kuruluştan bahsediyoruz. 20 almanak süreçte 1 milyon 170 bin konutu yapmış, vatandaşına tasdik etmiş tıpkı kuruluştan bahsediyoruz. Bu iradeyi ortaya koyan üstelik Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bütün dünyanın durduğu ve sosyal şevket anlayışının rafa kalktığı dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize 500 bin içtimai göz, 250 bin sosyal hane arsası ve 50 bin aksiyon yerinden oluşan 800 bin mutlak birimlik, ‘önceki evim, önceki iş yerim’ projesini sunmuştur. Milletimiz balaban aynı haz göstermiştir ve 5 milyonu fazla başvuru karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız, göz yapılacak arsa sayısını üstelik benzeri milyona tarh talimatı verdi. Inşallah onu da çalışıp milletimizle paylaşacağız.”

Konutlar 2 yıl süresince teyit edilecek

Alım, bugüne kadar 1 milyon 170 bin göz yaptıklarını ve vatandaşa konfirmasyon ettiklerini anımsatarak, şöyle devam etti:

“Onlar altılı masa etrafında ati kaygısı çekerken biz milletimize hizmet ediyoruz. 20 yıldır vatandaşımıza ne söz verdiysek o sözlerin hepsini tuttuk. Sayrılarevi dedik, yaptık. Hava Meydanı dedik, yaptık. Üniversiteler dedik, üniversiteleri yaptık. Köprülerimizi, yollarımızı, uran ve ekincilik alanlarımızı, Türkiye’nin benzeri ucundan bu ucuna tamamen hızla lahzada tekmil alanlarda devrim niteliğindeki yatırımları yaptık. Bu yatırımları eden, bu iradeyi ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onlar, bu iradenin neler yapabileceğini kaplamak istemiyorlar. Onlara hiçbir zaman kulak asmadık. Herhangi Bir zaman işimize odaklandık. Eserlerimizi yaptık ve ürün siyasetini yaptık. artık üstelik tıpkısı anlayışla çalışacağız. Zahir 1 milyon 170 bin basamak yapıldıysa bayram verdiğimiz kabilinden bu içtimai konutlarımızı dahi 25 Ekim’de 5 bin konutun temelini atmak ve etaplar halinde konutlarımızı 2 yıl zarfında vatandaşlarımıza sarkıtmak vasıtasıyla onların mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.”

“Vatandaşımıza söz verdiğimiz projeleri konfirmasyon edeceğiz”

SELIM Tümen iktidarının seçme beyannamesinde kayran verdiği ve açıkladığı birlik projeleri hayata geçirdiğine meni fail Hava, “100 bin toplumsal hane projesi açıkladık, 95 bininin ihalesini yaptık. Diğerleriyle ilgili üstelik yine baksınlar aynaya, ya ihtilaf belediyelerinden kaynaklı ya da onların kapalı olduğu kuruluşların yapması gereken sorumlulukları yapmadığından kaynaklı problemler yaşıyoruz amma onları dahi yapacağız. Onlara rağmen, onlar istemese da bu projelerimizi yapacağız ve vatandaşımıza söz verdiğimiz üzere doğrulama edeceğiz.” diye konuştu.

Share: