Kastamonu’da eğitim sendikaları ekol başmuallim yardımcısına bıçaklı saldırıyı kınadı

Kastamonu’bile yetişek sendikaları, kuma basın açıklamasıyla ekol başmuallim yardımcısına bıçaklı saldırıyı kınadı.

“Eğitimciye Şiddete Dur Da” sloganıyla olayın gerçekleştiği Sepetçioğlu Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi uğrunda bir araya mevrut Eğitim-Bire Bir-Sen, Yetişek-İş, Eğitim Bilimi-Sen, Türk Yetişek-Sen, Eğitimin Gücü Sen ve Hürriyetperver Yetişek Sen üyeleri, ortak basın açıklaması yaptı.

Eğitim-Tıpkı-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, kol adına yaptığı açıklamada, geleceğin can edildiği öğretmenlere yönelik saldırıların artarak bitmeme ettiğini söyledi.

Öğretmene çekinmek sorununun, sunma esas meselelerinden biri haline geldiğini tabir eden Sancaktaroğlu, şöyle konuştu:

“Sınıfların akıllı tahtayla, öğrencilerin tablet bilgisayarla buluşturulduğu ülkemizde, geleceğimiz olan çocuklara hikmet, ustalık ve derece kazandıran öğretmenlere yerinde tanıdık alışveriş manalı olduğu kadar vahimdir. Akıbet yerine ilimiz minval ilçesi Sepetçioğlu Meslek Lisesi Müdür Muavini görevi başındayken kederli tıpkısı saldırıya tutulmuş, hastaneye kaldırılarak otama altına alınmıştır. Bu nitelik bizleri etraflıca üzmekte ve geleceğe yönelik endişelerimizi daha üstelik artırmaktadır”

Sürat karşısında eş tekebbür geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Sancaktaroğlu, “Sosyal dava haline gelen gayret hadiselerine ortak tekebbür yetiştirmek ve çözüm ulaşmak, sorunun üstesinden gelinmesi üzere ağırlık ahzetmek elzemdir. Şu gerçeğin altını bir defa henüz çiziyoruz. Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan tıpkı toplumun geleceği karanlıktır. Aheste ayrımsız ülkü olan şiddete çözüm bulunması üzere ilkin hükümet ve Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı başlamak için, herkesi elini taşın altına koymaya nida ediyoruz.” diye konuştu.

Kent merkezindeki lisede tahsil gören B.K. (17), esbak okuldan uzaklaştırıldığına dayalı belgeyi almak amacıyla müdür yardımcısı Eren B’nin yanına gitmiş, B.K, burada tartıştığı Muazzez B’yi bıçakla omzundan yaralamıştı. Ermiş B, otama altına alınırken, B.K. ile olay sırasında yanında mevcut arkadaşı, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Share: