KATSO’da Dış Ticaret ve Temel Ticareti Eğitimi düzenlenecek

Kars Tecim ve Endüstri Odası (KATSO) ihracat etme isteğinde olan firmalara yahut abur cubur el altında dış satım fail fakat dış satım payını artırmak talip firmalara müteveccih ‘Dış Ticaret ve Cızık Ticareti Eğitimi’ düzenleneceği açıklandı.

Konuyla ilgili adına açıklamada mevcut Komutan Ertuğrul Alibeyoğlu, ‘İlimiz Kars Çıldır-Aktaş Cızık Gümrük Kapısı ve Iğdır Dilucu Sınır Gümrük Kapısı üzerinden Dış Ticaret yetkisine topluluk olmasına karşın bu avantajdan firmalarımız yeterince faydalanamamaktadır. Ayrıksı taraftan Ermenistan ile çizik kapılarının açılmasına yönelik danışmalar yürütülmekte, Türkiye ve Ermenistan’ı birbirine bağlayan Doğukapı Gümrük Kapısının açılması yönünde çalışmalar bitmeme etmektedir” dedi.

Alibeyoğlu, “Uluslararası ticaretin ahit geçtikçe elan üstelik mefret olduğu ve uluslararası pazarlarda rekabetin giderek arttığı günümüz ekonomisinde bir nice üyemiz yurtdışında akla yatkın pazarlar bulmaya çevrilmiş çalışmalar ve planlamalar yapmaktadır. Nedeniyle Kars Ticaret ve Endüstri Odası adına dış ticaret ve temel ticareti yönünden büyük potansiyel haiz ilimizde dış alım ve ihracatın elan üstelik gelişmesini çıkarmak yerine Dış Ticaret ve Çizgi Ticareti Eğitimi düzenlenmesi yönünde icraat başlattık ve üyelerimizin hizmetine sunduk. Parçalanmamış üyelerimize esaslı olmasını arzu ederim” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Alibeyoğlu, “Aut Ticaret ve Temel Ticareti eğitimlerimiz 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak ve 26 Ağustos 2022 tarihinde sona erecektir. Antrparantez temenni eden üyelerimize bireysel müşavirlik hizmeti sunulacaktır. Eğitimlerimiz ve danışmanlık hizmetimiz ağız ağıza ücretsizdir ve katılımcılara “Katılma Sertifikası” verilecektir. Düzenlemiş olduğumuz terbiye ve danışmanlık hizmeti üyelerimize balaban avantajlar sağlayacak ve üyelerimizin aut ticarete açılmasında kocaman bire bir etkin olacaktır. Bu anlamda üyelerimizi eğitim programına katılmaya nida ediyorum” şeklinde konuştu.

Kars Ticaret ve Uran Odası eliyle düzenlenecek olan Aut Tecim ve Çizgi Ticareti eğitimleri 22.08.2022 tarihinde başlayacak olup, 26.08.2022 tarihinde sona erecektir. Eğitim Bilimi Aut Tecim Uzmanı ve eğitmeni Recep Heptaş tarafından düzenlenecek. – KARS

Share: