Kayapınar Belediyesinden vatandaşlara spor alanında bindi

Diyarbakır’ın Kayapınar Belediyesi, sporu yaygınlaştırmak üzere ilçede akla yatkın spor alanları bulunan sitelere müteveccih “spor seçkin yerde” projesini düzenledi.

Kayapınar Belediyesi, sporu yaygınlaştırmak ve başta Kayapınarlı çoluk çocuk doğmak üzere cümle vatandaşların spor yapmalarını sağlamak amacıyla “spor gelişigüzel yerde” adlı projeyi hayata geçirdi.

Proje çerçevesinde, makul spor alanları bulunan Kayapınar kaymakamlık sınırları içerisindeki 8 bin nüfuslu sitelere eksper öğretmenler nezaretinde ayak topu, basketbol, tenis, uçan top, satranç ve plates kursları ücretsiz yerine verildi. İhtiyaç halinde kullanılmamış ve ayrımlı spor kurslarının açılabileceği bildirildi.

Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Arif Karaman, “Spor Rastgele yerde” proje etkinliklerinin startının verildiği siteyi mülakat etti. bazı bazı gençlerle birlikte spor işleyen Karaman, projenin şiddetli olmasını diledi.

Karaman, şu zaman altyapısına çalışılan projenin gökçe yazın çokça daha büyüyeceğinin altını çizerek, “Ehlihibre öğretmenlerimiz ile birlikte sitelerin terbiye için gerekseme duyduğu spor malzemelerini bile imkanlarımız kadar bağış ediyoruz. Spor dostu Kayapınar Belediyesi olarak site sakinlerimizin zinde fertler olmaları, spor yapmaları ve ruhlu kalmaları üzere başlatılan projenin berceste uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Spor temas yerde projesi ile uzman eğitmenlerden terbiye düzlük çoluk çocuk ve site sakinleri, kursların tınlamalı geçtiğini ve rabıta duydukları spor ile ilgilendiren kurs almaktan sevinme duyduklarını rapor ederek ücretsiz tıpkısı şekilde eğitim ve gereç desteği sunan Ilçebay Karaman’a teşekkürname etti. – DİYARBAKIR

Share: