Kaymakam Demirer onuruna veda yemeği

Muş’un Malazgirt Kaymakamı adına görev yaparken tayini Trabzon’un Of ilçesine sâdır Alp Yaşar Demirer üzere veda yemeği düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı kararnameyle Trabzon’un Of ilçesine atanan Malazgirt Kaymakamı Kahraman Yaşar Demirer amacıyla verilen veda yemeğinde hassas anlar yaşandı. İlçede görev yaptığı müddet içerisinde Malazgirt’te dinç yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanan Ilçebay Demirer, alışılagelmiş yöneticilik anlayışını bakir aynı ebat katmış ve herkesi kucaklayan ayrımsız dümen anlayışı sergilemişti.

Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Değerli aracılığıyla organize edilen veda yemeğinde konuşan Kaymakam Demirer, “Malazgirt ilçemiz yoz tarihi ve çok mehabetli ilçelerden biridir. Cumhurbaşkanımızın değme yıl konuşma ettiği ender ilçelerden birisidir. Ego tıpkı kış günü ilçeye atandığımı öğrendim, apar topar ilçeye geldim. Malazgirt ilçesinin insanlarının sıcaklığını geldiğim günden beri hissettim. Çok kızıl Malazgirt halkı inanın sizlerden ayrılacağım için çokça üzgünün. Ego Malazgirt ilçesinden görev yapmaktan ekolojik ortam onurlu ve gururluyum. Hepiniz haklarınızı helal edin, benden yana hakkınız helal olsun. Çokça şükür 26 Ağustos Malazgirt Zaferi etkinliklerinde alçak katılma vardı. İlk öğün tıpkısı ilçede devletimizin kamu yetkilileri ile nazik bire bir katılma oldu. Ben bir öğün elan buradan Cumhurbaşkanımıza ve tüm celal yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Malazgirt Zaferimize katılan cümle vatandaşlarımıza ve özellikle köylerini ve ilçe merkezi boşaltarak Cumhurbaşkanımız amacıyla alanı dolduran Malazgirt halkına de çokça teşekkür ediyorum. Buradan gidiyorum ancak kalbim bütün sizinle olacak. Tanrı hepinizden razı olsun değme özdek için çok teşekkür ederim” dedi.

Muş İl Umumi Meclis Başkanı Sait Saika ve Malazgirt Belediye Reisi Cengiz Kızıl’ın de birer enformasyon yapmasının ardından Ilçebay Demirer yemeğe katılan hep ile yegâne tek tokalaşarak vedalaştı.

Ilçebay Demirer’e mütenevvi hediyelerin verildiği veda yemeğine Konakkuran Yer Belediye Başkanı Abdurrahman Ömeroğlu, Malazgirt Cumhuriyet Altını Savcıları Bulak Özçulcu ve Hilmi Kahveci, Malazgirt Kurnaz Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Inanma Müdürü Serhan Türk, DOĞRU Fırka İlçe Başkanı Kenan Bahir, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, STK temsilcileri, muhtarlar ilçedeki amme gurur yapı temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Veda yemeği böylecene Malazgirt Şehremini Cengiz Altın vasıtasıyla Ilçebay Yiğit Yaşar Demirer’e fahri hemşehrilik beratı arz edildi. – MUŞ

Share: