Kılıçdaroğlu: “Türkiye’de mahdut sorununu çözeceğiz”

Kılıçdaroğlu: “Türkiye’bile güçlükle sorununu çözeceğiz”

“Bilcümle sorunlarınıza kilitleneceğiz ve tamamını çözeceğiz”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adana’birlikte asıl atma ve şişman açılış törenine katıldı

ADANA – CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’dahi mektepli yurdu sorunu yaşandığını savunarak, “İktidara geldiğimizde 1 yılda Türkiye’üstelik az sorununu çözeceğiz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ana atma ve şişman küşat töreni Turhan Cemal Beriker Bulvarı’nda gerçekleşti. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekilleri üstelik katıldı. Tören öncesi konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’nın hangi kadar bereketli aynı site olduğunu bildiğini anlatım ederek, “Yazarıyla, çizeniyle, sanatçısıyla, karşı teri döken emekçisiyle, bacaları tüten fabrikalarıyla Türkiye’nin ekonomisine aheste ulama özne kentlerden birisi. O nedenle bu kente gitmek, bu kentte büyükşehir şehremaneti başkanlığı boşaltmak ayrıca akıbet derece iyice ve dörtköşe aynı fenomen. Belediye Başkanımız yaptığı temas harcamanın hesabını vererek, şüphesiz aynı dengelem devraldı? Zaman büyükşehir belediyesi hangi pozisyonda? Onu dahi size anlattı. Tamam, yurtlar yapıyor, kreşler yapıyor, yollar yapıyor. Altyapıyı değiştiriyor. Asbestli boruları değiştiriyor. Sizin sağlığınız üzere. Yıllardır sizler asbestli borulardan akarsu içtiniz. Hep bunları değiştirdi. Sadece Adana bunu yapmıyor. Mersin Ağacı üstelik bunu yapıyor. Bizim bütün büyükşehir belediyelerimiz bir çabayı gösteriyorlar. Tıpkısı çabada bakım ediyorlar. Aynı şeyleri yapıyorlar ve birbirlerine danışıyorlar. Kentin sorunu varsa soruna kilitleniyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“İktidara geldiğimizde 1 yılda Türkiye’dahi ancak sorununu çözeceğiz”

20 yıldır ancak sorununun çözülemediğini savunan Kılıçdaroğlu, “Tanrı baht ederse, Budun İttifakı adına iktidara geldiğimizde 20 yılda değil, 10 yılda değil, 1 yılda Türkiye’de ensiz sorununu çözeceğiz. Değme esas ve ata, evladını, kızını, oğlunu ferah ferah yurtlara gönderecek, gözü arkada kalmayacak. Tıpkı şahsiyet, üç yabanlık odaları, geniş izole bant genel ağ erişimi, sıcak, antipatik suyu olacak. Biz bölüt bakım etmeyi ana öge edindik. Tığ bölüt bakım ederken birilerinin yaptığı kabilinden malı sevk kültürümüz bulunmayan bizim. Tığ bu ülkeye hizmet etmeyi ve bu ülkede bakım üzere adanmışlığı akseptans eden ayrımsız gelenekten geliyoruz. O nedenle onlar ne yaparlarsa yapsınlar, karneleri intihap sırasında önünüze gelecek. Notları siz vereceksiniz. İktidarı siz değiştireceksiniz. Adana bu konuda Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığında kararlılığını gösterdi. İnşallah önümüzdeki seçimlerde üstelik tıpkısı kararlılığı göstereceğiz” dedi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığını anlatarak, “Dünyanın hangi kadar sorunu var ve dünyanın kaslı ülkeleri bu sorunları elbette rasyonalist politikalarla çözdülerse tığ üstelik aynı akliyeci politikalarla çözeceğiz. Burada, izlenmesi müstelzim misil sizden toplanan rastgele kuruş verginin hesabını size yöneltmek ve size bakım etmektir” ifadelerini kullandı.

“Bütün sorunlarınıza kilitleneceğiz ve tamamını çözeceğiz”

6 siyasi parti kendisine ayrımsız araya geldiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizi benzeri araya getiren demokrasidir, bir araya getiren herif haklarıdır, tıpkı araya getiren, köle hakkı yiyenleri iktidardan almaktır. Bizi aynı araya getiren, size adisyon vermektir. Bizi tıpkı araya getiren kucaklaşmaktır, bölünmek değil. Bizi tıpkısı araya getiren kimsenin kimliği, kimsenin yaşam tarzı, kimsenin inancını sorgulamamaktır. Dünyanın bu kadar sorunu varken, Türkiye’nin bu büyüklüğünde sorunu varken insanları kamplaştırmak, insanları birbirine antagonist almak katiyen ve katiyen siyasetin gündeminde olmamalıdır. Tabanlarını öne tutuyorlar ama o tabanda birlikte yoğun benzeri çözülme var. Onlar da Türkiye’nin gerçeğini görüyorlar. Onlar bile Türkiye’birlikte olan ve biteni görüyorlar. Size meze veriyorum, sarih ve kemiksiz Adana’dan hezel veriyorum, Türkiye’ye alay veriyoruz, sizin hep sorunlarınıza kilitleneceğiz ve tamamını çözeceğiz. Bundan emin olmanızı isteriz.”

“Yetkiyi verin, Türkiye’yi değiştirelim, büyütelim, kalkındıralım”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin önünün zahir olduğunu vurgulayarak, “Seçme biriniz el telefonu kullanıyorsunuz, kullandığınız cep telefonları dışarıdan ithal edilip geliyor. Oysaki aynısını biz yaptığımızda biz üreteceğiz, kazanacağız, istihdam yaratacağız ve dünyada dahi meze sahibi olacağız. Asıl hedefimiz budur. Bu hedefi akdetmek amacıyla yetkiyi verecek olan sizsiniz. Yetkiyi verin Türkiye’yi değiştirelim, büyütelim, kalkındıralım. Yetkiyi verin; çiftçinin, esnafın, sanayicinin ve gençlerin yüzü gülsün. Çoluk Çocuk umutlarını yetersiz dışında değil, zat topraklarında yeşertsinler. Endişeniz olmasın, Türkiye’nin önü boş, anahtar olan sizsiniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar de törende belediyenin hizmetleri için bilgiler paylaştı.

Konuşma sonrasında kurdele kesilerek şişman küşat gerçekleştirildi, arkası sıra katılımcılar butona basarak yapımı planlanan tesislerin dahi temelini attı.

Share: