Kılıçdaroğlu’nun “Süfli Benimle Gelişigüzel Misiniz?” Sözlerine Destek Geldi: “Yanındayım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seferihisar’da “Siz banal benimle birlikte misiniz?”, “Daha Çok karar verin. Bu umum düşmanlarını bu arada yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diyerek sordu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine, içtimai medyada CHP yöneticileri, şehremaneti başkanları ve milletvekillerinden “Yanındayım” etiketiyle bindi mesajları geldi. “Yanındayım” etiketi, Twitter’de gücük sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Seferihisar’daki kampında yaptığı konuştu. Kılıçdaroğlu, toplantıda partililere; “Bu mücadelede el düşmanlarını birlikte yeneceğiz. Özgürlük, doğruluk, adalete susamış halkımıza kurtuluşu bu arada getireceğiz. Amma şunu de imdi bilmek zorundayım. Siz tezyifkâr benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da istekle yahut gönülsüz uymazlık verdiğinizi bile görüyorum amma artık karar verin. Bu umum düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diye niteleyerek seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle alay malay misiniz?” sözlerine toplumsal medyadan CHP’li Büyükşehir Belediye başkanları, Umumi Komutan yardımcıları, milletvekilleri ve partililerden destek mesajları geldi. “Yanındayım”, “Seninleyiz Kılıçdaroğlu” etiketi bodur sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri üstüne gelen destek mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu: Temas koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım.

Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Sakil: Adil yarınlar, erinçli benzeri ati amacıyla herhangi bir devir yanınızdayım.

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer: Rüya, barış ve türe komple tıpkı Türkiye üzere Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Haşere: Gençlerin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, milletimizin erinçli ve mutlu olduğu, elan münevver, daha bağımsız milletvekili ve elan adaletli ayrımsız Türkiye amacıyla zaman üstelik ferda üstelik Sayın Genel Başkanımızın yanındayım. Cumhuriyetimizin 100. yılında geliyor gelmekte olan.

Aydınlık Büyükşehir Belediye Başkanı Tutku Çerçioğlu: Entelektüel yarınlar için daima Umumi Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar: Sayın Genel Başkanım, bilcümle yanındaydık, rastgele ant birlikte olmaya bitmeme edeceğiz. Yanındayım.

Sazak Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer: Geçmiş hangi isem bugün üstelik aynıyım. Yanındayım.

CHP Takım Başkanvekili Açık Deniz Altay: Devlete hak, millete bolluk, memlekete geçim amacıyla yanındayım.

CHP Sözcüsü Üstün Öztrak: Yanındayım.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Bülent Tezcan: Istihsal, terbiye, hak, toplumsal çap… Yarının Türkiye’sini mensur yolculuğunda, rastgele antlaşma yanındayım.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi: Tavrımız kemiksiz! Yolun yolumuzdur. Seninleyiz Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: Yolunuz, yolumuzdur. Mücadelenizde yanındayız, arkanızdayız sayın Umumi Başkanım!

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Mavi Gökçen: Halk düşmanlarını bu arada yeneceğiz. Yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Kişmiri: Hak için, özgürlük amacıyla, doğruluk üzere, hukuk amacıyla, millete refah, memlekete hayat üzere yanındayım.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Fethi Açıkel: Adalet, ahbaplık, adalet üzere; milletimizin hazinesini soyanlardan adisyon eşmek amacıyla; Türkiye’yi, fabrikalarla dönük ayrımsız kermen beğenmek için; vatanı ve vatandaşlığı satanları ertelemek için; hararetli bir içtimai cesamet ile eşitsizliklere serencam çevirmek amacıyla; Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Şartlar ne olursa olsun cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizden, türe mücadelemizden bire bir aşama dahi kalın kafalı atmayacağız. Bu iri mücadelede seni asla bekâr bırakmayacağız, yanındayım sayın Genel Başkanım.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Ayvaz: Tavrımız kesin, seninleyiz Kılıçdaroğlu, yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Uca Öztunç: Yaşanabilir ayrımsız Türkiye ve halkın iktidarı için baştan sona seninleyiz.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Ahmet Atak: Evlatlarımızın geleceği üzere, ışıklı günler amacıyla, adaletli yarınlar, huzurlu, hür ve zenginlik ayrımsız Türkiye üzere liderimizin yanındayım birlikte başaracağız.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Yanındayım.

CHP Genel Komutan Başdanışmanı Tuncay Özkan: Ahali düşmanlarını alt etmek amacıyla yanındayız Genel Başkanım.

Share: