Kınalar yakıldı, takılar takıldı, yapıncak kuzular askere hakeza uğurlandı

Afyonkarahisar’bile kınaların yakıldığı, takıların takıldığı ve enerjik saz eşliğinde doyasıya eğlenildiği leşker eğlencesi adeta tıpkı ziyafet havasına dönüştü. Afyonkarahisar’üstelik kılanı kuzular askere hakeza uğurlandı.

Afyonkarahisar’ın merkeze ilişkin Fatih mahallesinde askere uğurlanacak çoluk çocuk üzere asker eğlencesi düzenlendi. Şölene hazırlanır gibi hazırlanan asker adayı Serhat Enerjik’ın annesi Bulak ve babası Cemil Enerjik günler öncesinden evlerinin önüne dev bire bir Türk bayrağı astı. Henüz sonra okuntu bastırarak yüzlerce davetliyi düğüne nida fail sülale, deli dolu enstrüman için ise benzeri organize şirketi ile anlaştı. Esbak gün akşam ezanı saatlerinde başlayan çeri düğününde Serhat Enerjik ve askere gidecek geçler gönüllerince eğlenerek yurtsal görevleri öncesi şölen havasında aynı tebrik yaptılar. Gecenin ilerleyici saatlerinde Serhat Acara’a babası Cemil Çevik ve Dayısı Recep Könül marifetiyle kınalar yakıldı.

Düğünde daha sonra güçlük merasimine geçilerek kimi hediyelik değerli birtakımı birlikte döviz takarken, er adayı Serhat Enerjik’ın arkadaşları yoluyla da metrelerce uzunluğunda Türk parası takıldı.

Düğün ve coşku gecenin ilerleyen saatlerine büyüklüğünde devam etti. – AFYONKARAHİSARShare: