KIRKLARELİ – İçişleri Bakanı Aristokrat Kırklareli’de muhtelif ziyaretlerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,”Gelecek nesillerimizin önüne işlek bire bir Türkiye, iri bir Türkiye’yi, hep riskleri alarak bırakmak zorundayız” dedi.

SELIM Fırka Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, SELIM Tümen’nin Türkiye’ye büyük hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’da şişman iş başardınız herkese rağmen, her şeye karşın başardınız. Türkiye’üstelik iri benzeri inhina oluşturdunuz. Dünyaya rağmen, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bilcümle istikrarsızlıkların içerisine sokmak isteyenlere karşın büyük tıpkı kıvrılma yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere üstelik ide verme amacı güttüklerini anlatım ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i ölüm cezası edenler, elden Menderes’i asmak amacıyla idam cezası etmediler. Hepimize aynı tema verdiler, gelecek nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Cenabıhak razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede iri devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şarki Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta ansız girişim atmamakla, 6-8 Teşrinievvel olaylarına tasdik olmamakla, 15 Orak Ayı darbesine belirtik ellerinizle bu arada savaş etmenizle alay malay bugün Maşrık Akdeniz’birlikte bugün Karadeniz’da kişi anlayışını ortaya koyan ayrımsız taraftan enerji arayan, aynı taraftan gaz arayan, dünya ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine karşın ego mutlak ve müstakil ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı müzaheret etmek benim en asıl vazifemdir diye…”

2002 yılı başından itibaren DÜRÜST Fırka ve bugün Halk İttifakı’yla beraber Türkiye’ye hürriyet ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak gelişigüzel şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri her şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle alay malay gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, değme 10 yılda tıpkısı darbe yapıldığını amma Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Kıytırık aynı hisse senedi değildi. Bu ülkede insanları ‘başı zahir ve başı örtülü’ adına ayırdılar ve ‘bunu benzeri daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diye niteleyerek sorarlardı. Meydanda ve kemiksiz. Çünkü bu ülkede araba boşaltmak isteyenin feleğini inatçı çevirmişlerdi. Uçak fora etmek isteyenin feleğini menfi çevirmişlerdi. Sağlamak isteyenin feleğini ters çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten kapalı bir mutluluk haline lütfetmek isteyenler olduğunu belirten Aristokrat, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten kapalı olacağız, Avrupa’ya göbekten ilişkin olacağız, onlar hangi talimat verirlerse onu kelimesi kelimesine yerine getireceğiz benzeri mutluluk modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar yine aynısını görüyorlar. Amma bu düzenleme zaman Halk İttifakı şişman benzeri inançla bilcümle engelleri aşarak, şurası size terennüm etmek istiyorum, siz bükülme gerçekleştirdiniz ve mazlum ve mağdur ülkelere de milletlerin lacerem inhina gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonradan 2014 seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 6-8 Teşrinievvel olaylarından sonraları doğrulama olsaydınız 7 Haziran’da, kasım seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonraları tasdik olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde terör koridorunu zaman kurmuşlardı. Bunu çok açık söylüyorum. Elden bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını üstelik esir alacaklardı ve teyit olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ sadece PKK’yı yenik etmiyoruz, tığ elden FETÖ’yü yenik etmiyoruz, biz vakit kaybetmeden soylu erki saldırıları bize tetikleyenleri aşınmış etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen gene söylüyorum göbekten onlara ilişkin olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Topluluk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları kullanılmamış onarıyoruz”

Misyonlarının kullanılmamış başladığını tamlayan Soylu, “Geçmişin verdiği hasarları kullanılmamış onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Halk İttifakı’nın Türkiye’ye henüz bereketli yerlere getireceğine belen fail Soylu “Demincek vakit kaybetmeden bulunduğumuz çağın alt yapısını yapmadık, bire bir zamanda geçmişin açıklarını kapattık, ayrımsız zamanda 21. yüzyılın tamamının madun yapısını gerçekleştirdik. Deminden eskimemiş başlıyoruz, çapmak zamanı. Göreceksiniz DÜRÜST Parti ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile öyle benzeri yolculuk ortaya koyacağız kim sadece ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi madun üst edeceğiz ve insanlığa bire bir ülkenin dünyaya pekâlâ faydalı olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün elden bire bir seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin bir numara asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani biz cumhuriyetin hem birinci asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize tepeden aşağıya pus sallayanları, bizi kepaze görenleri, aşağılık görenleri amma ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Şimdi Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ekim 2023’te bilcümle birlikte gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Ekim 2023’te yıpranmamış bire bir asrı tekrar bu nesille bu arada Tanrı’ın izniyle alay malay yakalayacağız. Amma bu asırda tıpkı ilk asırda yani şimdiki asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri tamamen kaldırmamız lazım. ve bilcümle gelişigüzel kaldırmamız lazım. Bu okazyon önümüzdedir, bu punt heba etmememiz lazım. Onun için çok gitmek çokça hız izah etmek ve çokça mücadele etmek gerekir.” diye konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki bilcümle coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan mukavim çok ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne hayat dolu aynı Türkiye, büyük tıpkısı Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak bırakmak zorundayız. Çokça harıldamak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “haddinden fazla çalışılması” gerektiğini tabir eden Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım rastgele yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı güzeşte Türkiye’nin hangi hallere sokulması geçişsiz geldiğine izin etmediğimizi üzeri eğmediğimiz, işaret bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Tip tip zorluklarla karşılaştığımızı ama masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, yan üzere büyüklük için seçimde 3 kıta rey kabul etmek üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara okazyon tanımadığımızı, bu ülkenin özlük kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Millet İttifakı’na seçimlerde milletin cevap vereceğini anlatım fail Soylu, “Bire Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar tıpkısı taraftan PKK ile anlaşacaklar, tıpkısı taraftan sınır ötesinde teskereye faydalı oyu verecekler, benzeri taraftan bu ülkenin bilcümle aktöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine teyit olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Kavim bunların boyasını önümüzdeki seçimde benzeri şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine birlikte değinen Soylu, “Adam Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilgin namevcut, tarih bilimci bulunmayan. Aynı birlikte Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar her şeyin ne olduğunu, pekâlâ olduğunu. Bir birlikte Türkiye Cumhuriyeti devletini idare etmeye bunlar hep beraber eğilimli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize hizmet değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete bakım üstüne aynı savaş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üzerine bire bir mücadele ortaya koyuyorlar. Tanrı esirgesin Cenabıhak milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Geceleyin – güneş çalışan, herhangi bir saniyeyi bu talih amacıyla, bu insanlık amacıyla, ‘acaba hangi yapabilirim’ diyerek değerlendiren, rastgele tür saldırıya bağır geren ve bütün bu saldırılarla birlikte bu saldırıları mağlup etmeyi başaran, milletle beraber olan tıpkı Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın arz güçlü lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne kadar atmadığını, emniyetli ve zihayat bir önder olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, henüz sonra Sav Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını konuşma etti.Share: