Kış yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 kesim için bora ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü eliyle yapılan son değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin parçalı saha düz çokça bulutlu, Maşrık Akdeniz, Ölçülü ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin yaka, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yerli girmek üzere sağanak ve vadi meydan gök patırtılı bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

Hava sıcaklığında koca bire bir değişiklik olmayacağı, genellikle zaman normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın alelumum yıldız ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra itidalli kuvvette, Marmara, Veli ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde akva, Marmara ve Kuzey Veli’de kimi vakit kısa mütemadi sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgeleri ile Garp Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Veli’de arada bir bodur kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara cebin tedbirli ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE ÇEKICILIK DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, fasılalı sağanak yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlu

İZMİR: 26°C Modüler ve beş altı bulutlu

ADANA: 30°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, gün ortası saatlerinde çöz kesimleri ile akşam ezanı saatlerinden sonradan yer geneli bora ve gök gürültülü bora yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış

TRABZON: 21°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı boğanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, öğle vakti saatlerinden bilahare boğanak yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler meydan meydan çok bulutlu, öğle vakti saatlerinden sonraları boğanak ve asuman ses bora yağışlı

Share: