Komutan Aydın: “HDP’nin amacı Kürtleri altılı ganyan masaya meze etmektir”

AK Tümen Diyarbakır İl Başkanlığı geleneksel mahiye genel ruzname değerlendirmesi için gazetecilerle benzeri araya geldi. İl Başkanı Muhammet Lahut Aydın, “HDP’nin amacı Kürtleri altılı ganyan masaya söz etmektir” dedi.

Geleneksel kuzuluk gelen maaş genel gündem toplantısı çerçevesinde gazetecilerle gerçekleştiren mülakat amacıyla DÜRÜST Öğür Diyarbakır İl Başkanlığında toplantı düzenlendi. Buluşmaya AK Fırka Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Kutsi Okumuş, eski dönüş mülk başkanı Muhammed Akaret ve matbuat mensupları katıldı. Kentin umumi gündemleriyle ilişkin açıklamalarda kâin Entelektüel, HDP’nin altılı ganyan masada Kürtleri bayram etmeye çalıştığını kaydetti. Vazıh, “Bu hafta HDP saylav Meral Danış Beştaş’ın DÜRÜST Partililere müteveccih olarak ‘İktidarımızda sizleri yargılayacağız’ şeklindeki hezeyanına şahitlik ettik. Hatırlamakta kâr var ki DOĞRU Fırka kısaca 20 almanak iktidarı boyunca Türkiye’dahi zamanında sahne namına tanıdık yüzlerce bükülme niteliğinde adımlara Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde imza atmış aynı siyasi harekettir. İktidarımız süresince yapmış olduğumuz bu devrimleri sunma özellikle halkımızın desteği ve mazlumların duasıyla başarmış ayrımsız politik partiyiz. Bizler bükülme niteliğinde bu kazanımları, hem halkın değerlerine düşman aykırılık partileri ve onların uzantılarına hem birlikte sözüm ona Kürtleri katakulli ettiğini iddia fail HDP ve onun uzantılarına rağmen başardık. Meral Müşavere Beştaş’a tavsiyemiz, Kürtlerin sunma iri düşmanı ve bu topraklardaki kül kötülüklerin anası olan CHP ile erk ortaklığı üzerinden AK Partilileri yargılayabilme hayalini tıpkısı kenara bırakıp, bir masada oturulmaya tenezzül da edilememenin hesabını Kürtlere vermesidir. HDP’nin biricik amacı Kürtleri ve Kürt oylarını altılı masaya hezel etmektir. Bu CHP-HDP birlikteliğinden birlikte Meral Danış Beştaş’a ve arkadaşlarına erk değil, hoppadak tarihe geçecek benzeri kişmiri leke miras kendisine kalacaktır” dedi.

“Son Teşrin ayında Diyarbakır’bile milli maç oynanacak”

Başbuğ Entelektüel Selim Parti Diyarbakır İl Başkanlığı olarak kestirmece 1 yıldır uluslararası aynı futbol maçının Diyarbakır’da oynanabilmesi amacıyla çok savaş ettiklerini, müsabakanın Diyarbakır’ın şu an kim sağlık ortamını hem devlet süresince hem bile arsıulusal alanda göstereceğini düşündüklerini ve bunu çok önemsediklerini kaydederek milli mızıka maçının Diyarbakır’bile oynanacağı müjdesini verdi. Entelektüel, “Gayrı yandan da çöz turizme müteveccih oldukça kebir bire bir kadem olacağını hesapladık. Nihayet bu gayretin sonucunu de almış bulunuyoruz. 16 Kasımda Türkiye milli takımı ile İskoçya milli takımı arasındaki futbol müsabakası Diyarbakır’ımızda oynanacaktır. Bu şanlı organizasyonun şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu gayretlerimizin başarıya ulaşması için desteklerini esirgemeyen Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ayak Topu Federasyonu Başkanımız Mehmet Büyükekşi ile Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ve Milletvekillerimize Diyarbakır’ımız namına teşekkürü aynı takanak biliyorum. İç turizmde oldukça bereketli tıpkı sene yaşıyoruz. Yılın ilk 8 ayında yaklaşık 600 bin emanet Diyarbakır’ı ziyaret etti. Gerek Ekim ayında düzenlenecek Sur Yolu Ekin Festivalimiz ve gerekse Teşrinisani ayında yapılacak milli futbol müsabakası sebebiyle 2022 yılını bire bir milyon turistle kapatacağımıza ve yıl hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Büyüyen, gelişen ve güzelleşen Diyarbakır’daki yaşayış ortamının mecmu Diyarbakırlılar için arz nazik idrak olduğunu bir kat daha uyarmak istiyorum. Bu dirlik ortamına kül Diyarbakırlılar topluluk çıkmalı ve çocuklarımıza bu huzur ve güzelliğiyle miras kendisine bırakmalıyız. Bizler da Diyarbakır’ın daha bile gelişmesi, güzelleşmesi amacıyla elimizden gelen tam gayretle çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz” diye konuştu. – DİYARBAKIR

Share: