Komutan Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin sene dönümünde anlamla bağış

Mersin’in eşkâl ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Malazgirt Zaferinin 951’nci sene dönümünde, MHP Umumi Başkanı Kerem Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleksel Eğitim Kurslarında hazırlanan halk yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semiz boya levha dürü etti.

Yılmayan, belediye sedir üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla gelişigüzel Bitlis’in Yabani Armut ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Cesamet Bahçeli’nin teşrifleriyle düzenlenen ve heybet erkanının dahi katıldığı izlence coşkuyla gerçekleşti. Yabani Armut’ta yerini kayran Toroslar Belediyesinin yöresel çadırı ise katılımcıların bağ odağı oldu. Çadırı konuşma fail misafirlere Mersin Ağacı’e katışıksız cezerye ikram edildi.

Bahçeli, Başbuğ Yılmaz’a teşekkür etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Genel Başkanı Azamet Bahçeli ile bire bir araya mevrut Başbuğ Yılmayan, Umumi Başbuğ Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleki Eğitim Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan el yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semiz boya resim bergüzar etti. Bahçeli ise ikram edilen hediyeden kontekst memnuniyetini anlatım ederek Başkan Yılmayan’a teşekkürname etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilişkin bilgiler üstelik veren Başbuğ Yılmayan, “Umumi Başkanımızın dediği kabil irademiz Padişah Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık davasıdır” dedi.

“Umumi Başkanımız, Türkmen Beyimiz Büyüklük Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde benzeri araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmayan, “Türk milleti üzere ağustos ayı, kahramanlık ve galebe ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, arz zor şartlarda milletimizin baştan dirilişinin, baştan ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu değme zaman kez göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ezel ebet vatan kılan Şehriyâr Alparslan ve mehabetli ecdadımızı, Şişman Taarruzun 100’üncü sene dönümünde Celil Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi rahmetle, nazikâne ve minnetle anıyorum” diyerek konuştu.

MHP Mersin Saylav Olcay Yordam, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, şehremaneti meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden arkası sıra Komutan Yılmayan, geçmişi bin sene öncesine dayanan, dünyanın arz iri Türk-İslam mezarlığı Selçuklu Mezarlığına de ziyarette bulundu.

Daha sonradan MHP ve AK Parti Hasköy kaymakamlık teşkilat başkanları ve yöneticileriyle aynı araya mevrut Başkan Yılmaz, Hasköy’e has közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla kardeş kardeş etti. Başbuğ Yılmayan, Kazakistanlı çalgı topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Yabani Armut Meydanında düzenlenen konserinde dahi sanatçılarla aynı araya gelerek, programa sundukları katkılarından muhit teşekkür etti. – MERSİN

Share: