Konya Büyükşehir Belediye Reisi Altay’a “BM UN-Yurt Haysiyet Parşömeni Ödülü” verildi

Konfedere Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Insan Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Reisi Hedef İbrahim Altay’a “BM UN-Oturma Değer Parşömeni Ödülü” verildi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamada, Global Dünya Oturma Günü etkinlikleri kapsamında Birleşmiş Uluslar (BM) İcra Direktörlüğü Başkanlığı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin familya sahipliğindeki programın, Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Gurur, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UN-Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, belediye başkanları ve çok sayıda ülkeden temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Altay, misafirperverliğinden dolayı UCLG-MEWA Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve Sharif’e teşekkürname ettiği belirtildi.

Başbuğ Altay, ödülü başkanlığını ve herif başkanlığını yürüttüğü UCLG namına aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Dünya Belediyeler Birliği yedi kıtada, 240 binden fazla üyesi olan yerel yönetimlerin arz aktif örgütü. BM’bile da sakil bir düzentileme yürütüyoruz. Özellikle Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin şehirlerimizde uygulanmasıyla ilgili bugüne kadar çokça himmet gösterdik imdi dahi göstermeye devam edeceğiz. Ayrıca salgın döneminde ve iklim değişikliğinde gördük ki domestik yönetimler, merkezi hükümetlerin yer yüce paydaşları. Akse simultane birlikte akıntı etmemiz bizim amacıyla nadir ve kocaman. Ayrıca bu sene Oturma’ın da mottosu olan ‘Boşluğa Özen Vücut, Kimseyi ve Tek Yeri Geride Bırakma’ domestik yönetimlerin ve UCLG’nin sunu kebir önceliklerinden birisi. Hakeza benzeri ödülü almak bizim için çok bulunmaz. Yekpare UCLG ailesi yerine teşekkür ediyorum.”

Share: