Konya Büyükşehir Belediyesinden lise öğrencilerine İstanbul gezisi

Konya Büyükşehir Belediyesinin 60 bin 11. ve 12. dershane öğrencisine yönelik “Atabey Gençliği Ecdadın İzinde” sloganıyla düzenlediği İstanbul gezisi başladı.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamada ifadesine düzlük sunulan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Misyon İbrahim Altay, öğrencilerin geçmiş grubunun İstanbul programını gerçekleştirdiğini ve çokça mutlu olduklarını belirtti.

Altay, 60 bin öğrencinin ecdat yadigarı eserleri ziyaret edip yakından tanıyacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Konya genelindeki 11. ve 12. sınıfa giden gençlerimize yönelik İstanbul çağ turumuza başladık. Öğrencilerimizin evvel grubu ecdadımızın emaneti tarihi mekanları ülfet ederek yakından tanışıklık fırsatı buldu. Bütünü mutluluklarını dile getirdi. Bu sayede onların gündüz bilincinin gelişimine yardım sağlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi amacıyla bu nev çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilerimize dörtköşe geziler diliyor, hepsine teşekkürname ediyorum.”

İstanbul gezisine katılan liseli çoluk çocuk birlikte Altay’a teşekkür etti.

Açıklamada geziyle ilişkin şu bilgilere düz verildi:

“Sabahleyin erken saatlerde rehberler eşliğinde Konya’dan yüksek aceleci trene binen öğrencilere seyahat sırasında tarihi karakterlerin canlandırıldığı seyretme gösterileri sunuluyor. Öğrenciler İstanbul’de, Ayasofya-i Büyük Cami-i Şerifi’ni, Sultanahmet Camisi, Gülhane Parkı ilkin doğmak üzere atalar yadigarı mekanları musahabe ediyor. Öğrenciler katıldıkları boğaz turuyla dahi İstanbul’de unutamayacakları bir dönme geçiriyor. Program kapsamında 60 bin mektepli yüzeysel İstanbul’a götürülecek.”

Share: