KPSS Lisans Umumi Yetenek-Umumi Kültür oturumu başladı

Istimara, Berceste ve Fırıldak Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Umumi Firez oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Imtihan nedeniyle haddinden fazla hararetli olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Mukavim hazır değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi korumak için gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini belirten Aşk Mütebessim, “Psikolojileri haddinden fazla bozuldu bütün gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil baştan. Efsus bu himmet eziyete. Bu çocuklara yazık günah. İnşallah bu kat tıpkısı husus imkânsız. Tıpkısı senedir hazırlanıyorlar. Bire Bir seneleri çöp oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi namına psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Mütebessim, kızının Ruhsal Danışmanlık ve Kılavuzluk (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı üzere sınava şümullü aynı şekilde hazırlanamadığını rapor fail Eksikli Demirkıran, “Üstün körü baktım. Dershaneye filan gidenler varmış. Belli tıpkısı puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum çokça yüksek benek alacağımı. Ayrımsız üstelik ego Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk henüz efdal oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Güzeşte el 83-84’le atandık en son.” diye niteleyerek konuştu.

Son tekrarlarını özne adaylar henüz sonraları imtihan binalarına giriş yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 itibarıyla kapılar kapandı. Sınav, 10.15’te başladı.

Umumi Yetenek ve Genel Firez oturumunda adaylara 120 istifham yöneltilecek ve 130 dakika süre verilecek.Share: