Kuaresma Azad’ın babasından kendisi üzere Ghezzal, eşi için Talisca başvurusu

Diyarbakır’de, oğluna Kuaresma Azad (5), kızına ise Anne Marie (2) adını veren futsal sporcusu Veysi Çevik (31), zat ismini dahi Rachid Ghezzal namına fark etmek için e-Devlet’ten referans yaptı. Oğlunun adına Ricardo’yu ekletmek için birlikte talepte bulunan Acar, “Beşiktaş’tan haddinden fazla daha önceki Quaresma ile ilişkin paylaşımlarım vardı. ‘Çocuğum olursa adını Quaresma koyacağım’ demiştim. Beşiktaş’a aktarma oldu; ego dahi evlendim, çoluk çocuğa karıştım. Hayalimi gerçekleştirerek, oğluma Quaresma adını verdik. Asıl-Marie’yi bile çokça seviyorum, kızıma dahi onun ismini verdik” dedi.

İçişleri Bakanlığı Zat ve Yurttaşlık İşleri Umumi Müdürlüğü’nün ‘Vatandaşların, umumi ahlaka akla yatkın sıfır, maskara namına değerlendirilen, doldurma ve haşiv hatası olan ad ve aile adı değişikliği başvuruları, e-büyüklük tarafından veya yazılı namına ilçe erkek müdürlüklerine 24 Aralık’a büyüklüğünde yapabilecek’ duyurusunun arkası sıra Diyarbakır’de tüvana ve Ankara’üstelik Futsal 1’inci Ligi takımlarından Çankaya Belediyespor’birlikte oynayan Veysi Acar, Beşiktaşlı topçu Rachid Ghezzal’ın ismini almak için talepte bulundu. Elden karşılaşma günleri Ankara’ya giden Veysi Acar, oğlu Kuaresma Azad’ın adının üstelik ‘Ricardo Kuaresma Azad’ olması üzere referans yaptı. Kızına bile İngiliz hanende Asıl-Marie’nin adını koyan Çevik’in 2 başvurusunun şu dakika inceleme aşamasında olduğu belirtildi.

“EŞİME DE ANDERSON TALISCA İSMİ İÇİN REFERANS YAPACAĞIM”Quaresma’nın kendisi amacıyla ayrımlı anlamı olduğunu anlatan Veysi Çevik, “Beşiktaş’tan çokça henüz önce Quaresma ile ilişik paylaşımlarım vardı. ‘Çocuğum olursa adını Quaresma koyacağım’ demiştim. Bilahare Beşiktaş’a para aktarımı oldu; ego bile evlendim, çoluk çocuğa karıştım. Hayalimi gerçekleştirerek oğluma Quaresma adını verdik. Temel-Marie’yi bile haddinden fazla seviyorum, haddinden fazla evire çevire tıpkısı eş. Bizim Cizreli Mehmet var; birlikte dinleti verdiler. İşte o ant beni kül kazandı. Sevdik, kızıma üstelik onun ismini verdik. Şimdi da kânunuevvel köle. Rachid Ghezzal, değişik aynı aktör. Onu birlikte çokça seviyorum. Eşim için bile Anderson Talisca ismi amacıyla referans yapacağım” dedi.”Herkesin yaptığını değil; ayrı ayrı şeyleri yapmayı seviyorum” diyen Veysi Acar, “Kızımın ismini gerçekte Muslera koyacaktım. İstanbul’bile biri, çocuğuna Iye Muslera adını koymuştu. O ant ego birlikte ‘Esas-Marie olsun’ dedim. Muslera bile çokça sempati duyduğum tıpkısı herif” diye niteleyerek konuştu.

Halide Çevik (29) da eşine olan sevgisi dolayısıyla yabancı isimleri olgunlukla karşıladığını belirterek, “Benim aslında ayak topu ile bir alakam bulunmayan. Eşimi sevdiğim üzere görmezden geliyorum. O yüzden kızmıyorum, tıpkı öz demiyorum. İlerleyen zamanlarda fikrimi değiştirebilirim. İsmim Talisca benzer” dedi.

Share: