Kur’an-ı Kerim’i Domuzuna Okuma Yarışması’nın Türkiye finali Muş’ta yapıldı

Ilmek İşleri Başkanlığı vasıtasıyla düzenlenen 18. Eş Diyanet Görevlileri Kur’an-ı Alicenap’i Iyicene Okuma Yarışması’nın finali Muş’ta gerçekleştirildi.

Mushafları İnceleme ve Okuma Kurulu Başkanlığınca, Zafer Mahallesi’ndeki Salih-Muhlise Çağlar Camisi’nde yapılan yarışmaya 9 ilmek görevlisi katıldı.

Kur’an-ı Koçak tilaveti ile başlayan yarışmanın jüriliğini Mushafları İnceleme ve Okuma Kurulu Üyesi Osman İyişenyürek, İl Müftüsü İbrahim Halil Çıpa, Davut Kayaç, İbrahim Noğman ve Salih Akyüz yaptı.

Yarışmada Erzurum’dan Burhan Bozkurt birinci, Trabzon’dan Muhammed Sucu ikinci, Kastamonu’dan Esat Tuna üçüncü oldu.

Dereceye giren din görevlilerine törenle hediyeleri takdim edildi.

Ödül töreninde mütekellim Vali Vekili Hasan Taş, “Kur’an-ı Verimli’i ve Allah’ın resulünün sünnetini hayatımızın merkezine sürekli yerleştirmemiz geçişsiz. Bizlerin ve insanlığın kurtuluşu fakat Kur’an-ı Selek’i izleme ettikleri devir tamam. Bu yarışmaların bildirme güzelini ilimizde düzenledik. Emeğin geçenlere teşekkürname ederiz.” dedi.

İl Müftüsü Demir ise caminin ağız ağıza dolmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Yarışmada birinciler arasından birinciyi seçtiklerini anlatan Çıpa, “Ülkemizin 10 bölgesinde yarışmalar oldu. Bu 10 bölgedeki yarışmalarımızın birincilerini zaman Muş’ta ağırladık. Alelhusus yarışmanın finalini Alparslan’ın diyarı, İslam’ın, Anadolu’nun kapılarının açıldığı bu güzel şehirde düzenlediği amacıyla ayrıca teşekkürname ederim. Hele yaz Kur’an kurslarının devam etmesi gerekmektedir. Geleceğimizin hafızları, okuyucuları, mihrapta, minberde kaldırmak istediğimiz küçücük yavrularımız arasında aynı yarış yaptık. Yarışmalarda kudretli olan çocuklarımızı ödüllendirdik. Bu yarışmaların sunu fena hâlde misyonu Kur’an’ı sevdirmek.” diyerek konuştu.

Yarışmada bir numara olan Bozkurt ise haddinden fazla bahtiyar olduğunu ve hassas anlar yaşadığını belirtti.

Programa Belediye Komutan Vekili Muhterem Bozkurt, Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Yaşar Karadağ, kurum müdürleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.Share: