Kurtlar Vadisi’nin Müstehap İsmi Memat Etti!

Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Barda, Zincirbozan, Kocan Kadar Durum ve Aliye gibi yapımlarda racon kayran İsmail İncekara, hayatını kaybetti.

“GÜNE HAKEZA BİR HABERLE BAŞLAMAK İÇİMİZE ELEM DÜŞÜRDÜ”

Dağ haberi Utku Algöz, yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, yaptığı paylaşımda, “Bulunmaz ağabeyim #ismailincekara irtihal etmiş.Güne hakeza bir haberle girmek içimize üzücü düşürdü. Başımız esen olsun yâran.” ifadelerine yer verdi.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 tevellütlü mahir aktör ve piyes sanatçısı İsmail İncekara Bursa’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kanlıca ve Sakarya’da geçmiştir. Kabataş Lisesi’nde leyli adına Lise eğitimini tamamlamış peşi sıra İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür. Ankara Izzet Konservatuvarı Yüksek Bölümü’nden mezun olmuştur. İsmail İncekara mezuniyetin ardından ise İstanbul Oran tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır.

Bugüne kadar Duvardaki Soluk, Melek Apartmanı, Düzgüsüz Canevi, Azad, Kurtlar Vadisi, Aliye, Aynı Çatı Altında, Yalancısın Sen ve Kılıç Günü dizilerinin birlikte Avrenosun Müşterileri, Sıkı Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Barda, Zincirbozan, Kirpi ve Tek Murat sinema filmlerinde şan almıştır.

Share: