Kütahya haberi… Bakan Aristokrat, Kütahya’da AK Öğür Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (2)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu, bugün Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen ne büyüklüğünde yalan söylersen söyle, sen hangi büyüklüğünde istismar edersen ten, 2023 seçimlerinde Halk İttifakı’yla beraber tığ Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Aristokrat, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Öğür Genişletilmiş İl Konuşma Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin son 20 yılda yüce projelere imza attığını söyledi.

Türkiye’deki büyüklük dairelerinde başı boş evet bile başörtülünün kendisini asude rapor edebildiğini vurgulayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabahleyin kalkmış diyor ki ‘Başörtüsüyle ilişkin yasa getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin hangi olduğunu biliyoruz. Kimin aklına karpuz kabuğu dercetmek istediğini, onu bile biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Eğer biraz yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Kanunuesasi değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz ama o her zamanki gibi bileyici ya çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona devretme edelim, şöyle yapalım, böyle edelim…’ Kılıçdaroğlu, zaman Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen hangi büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen hangi kadar domates dolması söylersen söyle, sen hangi büyüklüğünde istismar edersen et, 2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’yla bu arada biz Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz.”

Icra Vekili Aristokrat, birilerine istismar fırsatı vermeyecek henüz işlek bir yapıyı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Aristokrat, “Neden Türkiye yüzyılı diyoruz? Bunun üzere Türkiye yüzyılı diyoruz. Doğu ve Güneydoğu’daki Kürt kardeşlerimiz kendilerini anlatım edemezlerdi, bugün ediyorlar. Seçme şeyi söylüyorlar, dillerini konuşuyorlar, kendilerini anlatım ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yıldırı örgütü PKK’nın bir vakitler esnaftan haraç aldığını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Bugün esnaftan haraç algı PKK bulunmayan, iflahını kestik. Belediyelerin paralarını dağa gönderirlerdi, bugün gönderemiyorlar. Gerçi ona birlikte CHP itiraz ediyor, ‘Niye PKK’ya vermiyorsunuz?’ diyor. Terör örgütünden birisini süreduran ağıl getirdiğimiz zaman yani arada bir ‘Öldürdük’ demiyoruz, ‘Etkisiz ağıl getirdik’ diyoruz. Devletin hakeza aynı dili var. Ego kimi vakit ‘Öldürdük’ üstelik diyorum tabii. Deminden listeye bakıyoruz değil mi? Diyoruz ki ‘Sarı cetvel, öldü.’ ‘Kırmızı liste, öldü.’ ‘Gri liste, öldü.’ diyoruz.

Demin Kılıçdaroğlu bize aynı listeye henüz dikiz görevi verdi, buna dahi bakacağız. CHP’nin tutuklu gazeteciler listesine bakacağız, hangisi teröristtir hangisi değildir. Benzeri öğür kendini ancak bu kadar hain edebilir. Bire Bir siyasi parti ancak bu kadar aklından yoksun mümkün. Eksiksiz 91 PKK’lı, KCK’lıyı o listenin içine koymuşlar. 17 MLKP’liyi, 9 DHKP-C’liyi o listenin içine koymuşlar. Niye? Müzaheret Etmek için beklemek üzere. Kim talimat veriyor? Ağababaları buyuru veriyor. Kim komut veriyor? Demirtaş hapishaneden konuşuyor, Apo diğer taraftan, Çerağ diğer taraftan. Hepinizin iflahını kesmezsek namerdiz.”

“Gerçekleştirecek haddinden fazla işimiz var”

Aristokrat, görevlerinin yalnız Diyarbakır’ı, Şırnak’ı erinçli ayla getirmek olmadığını vurgulayarak, “Tığ o büyüklüğünde etkili ve büyük olacağız kim Tanrı felek edecek göreceksiniz Suriye’yi, Şam’ı üstelik tığ huzurlu ağıl getireceğiz. Bağdat’ı de tığ rahat arkaç getireceğiz. Afganistan’ı, Pakistan’ı üstelik erinçli ayla getireceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin bozuk Türkiye olmadığını belirten Soylu, “Deminden çatlıyorlar. Cumhurbaşkanımız 29 Ekim’de TOGG arabasının Bursa’de şalterine basacak. Çatlıyorlar. Türkiye yüzyılında bize bir yerli makine yetmeyecek. Elan fazlasını esasen Halk İttifakı’yla yapacağız inşallah. Bunu hep bu arada sağlayacağız. Gerçekleştirecek haddinden fazla işimiz var. Bütün mücadeleyi ortaya koyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nazır Aristokrat, ülkedeki katıksız afetlere bile değinerek, “Çarkıt Türkiye değiliz. Allah’a hamdolsun. Tayyip Erdoğan’ın yönettiği hiçbir afette bu devletin gücünde hiçbir kalın olmadı. ‘Nerede bu devlet?’ değil, ‘Cenabıhak devletten ve milletten razı olsun.’ denilen aynı Türkiye tablosu meydana getirdik.” dedi.

Uyuşturucuyla savaşım

Uyuşturucuyla mücadeleyle ilişik değerlendirmelerde bulunan Aristokrat, şöyle konuştu:

“15 Temmuz öncesi Türkiye’dahi hapishanelerde 35 bin uyuşturucu satıcısı vardı. Yargıyla, güven güçlerimizle, bitirmiş güçlerimizle şu anda ne kadar olduğunu biliyor musunuz? 116 bin kişiyi gönül tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların uğrunda mızrap satılmasına cevaz etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin hiçbir noktasında esrar satılmasına izin etmeyeceğiz. Yeniden söylüyorum, inanma güçlerimize tekrar emir veriyorum. Metal satıcısını bulduğunuz an ayaklarını kırın.”

Soylu, çıkmaz sokak gezip tarihin yeryüzü balaban esrar operasyonlarını gerçekleştirdiklerini belirterek, şu anda uyuşturucunun yüzdelik 75’ini Türkiye sınırına girer girmez yakaladıklarını kaydetti.

Terörle kuşkusuz mücadele ediliyorsa uyuşturucuyla de mücadelenin kararlılıkla yürütüldüğünü anlatan Soylu, “Bizim aile yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi zehirlemek istiyor. Bu, kendinden Amerika’nın ve Avrupa’nın ayrımsız operasyonudur. Onlar kendi gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Biz buna cevaz edemeyiz.” şeklinde konuştu.

“Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır”

Vekil Aristokrat, acun mazlumlarının Türkiye’den diri tıpkı patırtılı beklediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim ittifakımız 2023 seçme ittifakı değildir. Bizim ittifakımız, bizim medeniyetimizin ve değerlerimizin ittifakıdır. Bizim ittifakımız hoppadak erk ittifakı değil, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, ecdadımızın, Mevlana’nın, Hacı Bektaş Veli’nin, Hacı Alay Veli’nin, bilcümle erenlerin, herkesin ama bütün manevi büyüklerimizin bize bıraktığı ittifaktır. Biz buna mecburuz. Ati nesillerimiz amacıyla, ülkemizin yarınları için, ülkemizin hayat dolu ve balaban olması amacıyla.

Huzurlarınızda Sayın Şevket Bahçeli ve Sayın Mustafa Destici’ye minnetle şükranlarımızı izah etmek istiyorum. Bizim anlayışımız birleme anlayışıdır, angajman anlayışıdır. Buradan diri tıpkısı şekilde yürümeliyiz. Büyük ayrımsız bırakıt bırakıyoruz ati nesillerimize. Anca çıngı pinçik, ‘Tayyip Erdoğan’ı yıkalım da elbette yıkalım’ anlayışında aynı inikat değil. Bizim ittifakımız hakkın yolunun ittifakıdır.”

Ati sene yapılacak seçimlere değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Seçme olduğu akşam ezanı o Kılıçdaroğlu’nun yüzünü görecek miyiz? Ama o tekrar buna benzeri vesile bulur değil mi? O gene aynı kulp bulur. Budun ona anca benzeri sille vuracak kim tıpkısı daha evinden dışarı çıkamayacak. Onun yalanlarına, iftiralarına, büyükelçilerle iş birliğine, Amerika uğrunda diz çökmesine anca tıpkısı sille vuracak ki dışarı çıkamayacak. Diğerlerinin doğrusu mecali kalmayacak. Hiç zaaf etmeyin, 2023’ten sonraları öyle benzeri yürüyeceğiz kim tozumuzu yutacaklar. 2023’te sandıkları patlatmaya, o büyükelçilere ders vermeye, Amerika’nın tuzaklarına, Avrupa’nın tuzaklarına öğüt vermeye amade mısınız?”

Icra Vekili Soylu, Cumhur İttifakı’nın Kızılelma’sının 2023’te Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan cumhur reisi fark etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantının sonunda YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Mustafa Önsay, Bakan Aristokrat’evet çini vazo hediye etti.

Programa, DÜRÜST Tümen Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Ağır Sıklet Erenler ve İshak Gazel ile çokça sayıda partili katıldı.

(Bitti)

Share: