Kütahya haberi! Icra Vekili Aristokrat, Kütahya’da AK Tümen Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadelede Türkiye, eski dönemlerinde haddinden fazla balaban sıkıntılar çekti, çokça nazik dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede yepyeni aynı konsepti ortaya koydu. Yemeden Içmeden terörle uğraş değil bir zamanda teröristle mücadeleyi dahi ortaya koydu.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Tümen Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin tafsilatlı zamandır süren terörle mücadelesinde şişman bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda balaban tecrübeler ortaya koyduklarını belirten Aristokrat, şöyle devam etti:

“Türkiye eski Türkiye değil. Tamam, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin anında ötesindeki, sınır ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, ayrımsız yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde haddinden fazla nazik sıkıntılar çekti, çok balaban dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın esbak dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmamış tıpkısı konsepti ortaya koydu. Elden terörle mücadele değil ayrımsız zamanda teröristle mücadeleyi üstelik ortaya koydu. Şayet Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı hangi Zeytin Dalı Harekatı’nı hangi Sulh Pınarı Harekatı’nı hangi Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi dahi bugünkü Pençe Kilit ve diğer operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Aziz operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Ama Türkiye sakat Türkiye değil. Çünkü 21’inci asrın başından itibaren ortaya koyduğumuz benzeri buyuru var: Kül bağımsız bire bir Türkiye. Büyük Türkiye, zihayat Türkiye, kişi göbeğini kendi kesebilecek yetenekli olan bir Türkiye.”

“Terör örgütüne punt bırakmadılar, istismar alanı bırakmadılar”

Zaman Topluluk İttifakı’yla tıpkı iradeye, tıpkı noktaya gittiklerini vurgulayan Aristokrat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şarki ve Güneydoğu’nun makus talihini senelerce alt etmek talip önceki dönemdeki siyasetçilerimize fırsat vermeyenlere inat tıpkısı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini üstelik yendiler. Terör örgütüne fırsat bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları kasten yapmıyorlar. Kez namevcut. Hava Meydanı bulunmayan. Şifahane yok. Avrat merkezi bulunmayan. Spor sahası bulunmayan. Mukassem yollar yok. Otobanlar bulunmayan. Üniversiteler yok.’ dedirtmedi. Bu takım Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare rastgele yerini kalkındırıyor. Yıldırı örgütlerine, Türkiye’yi dışarıdan muayene etmek isteyen tek kimseye fırsat vermediler. Çünkü akıllıcasına buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Tığ Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bilcümle müminler, bütün inananlar kardeştir. Biz bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak başka çeşit felaketlerle yüz yüze geliriz. Tığ bunu tefhim etmek zorundayız. İyilikleri tefhim etmek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Tığ sadece Türkiye’ye sıra yöneltmek için tıpkısı iri mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Tanrı’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Tığ Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonradan Tanrı baht edecek, dünyaya akort vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında bir biricik yıldırıcı kalmayacak”

Vekil Soylu, Muazzez Kuşatma operasyonlarına ismini veren Eren Bülbül’ün, Jandarma Gedikli Mümessil Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına meni fail Soylu, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’de varız, Amanos’ta varız, Erzurum’birlikte varız, Bingöl’birlikte varız, Elazığ’de varız. Gelişigüzel yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi kayran okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bilcümle medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi engel olmak istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza cevaz etmiyorlar. Demincek size söylüyorum. Peki Karadeniz’dahi onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi tıpkı şeye atıf etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Tanrı’ın izniyle bire bir tek terörist namevcut. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çemçe-Madur tertemiz. Amanoslar arı sili. Erzurum arı sili. Bingöl arı sili. Erzincan arı sili. Allah nasip edecek, 29 Teşrinievvel 2023’te tıpkısı kardeşiniz yerine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı olarak, Tayyip Erdoğan’ın misil arkadaşı namına söylüyorum, Cenabıhak bize felek edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak tertemiz olacak. Gabar tertemiz olacak. Cudi tertemiz olacak. Ülkenin dağlarında benzeri biricik terörist kalmayacak.”

“Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun dahi teyit etmez”

Soylu, Türkiye’birlikte serencam 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı gibi şayet imkanınız varsa, şayet gani yönetiyorsanız, şayet Tayyip Erdoğan gibi hayat dolu bire bir lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Kent hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 havalimanı yapabilirsiniz. Dünyanın yer büyük havalimanlarını yapabilirsiniz. Gerçi Avrupa yapamıyor bile. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi gönül edildi. Gübür yapamıyorlar. Bunlara 3 koyun verseniz güdemezler, kaybederler. Zaten Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak da doğrulama etmez, onu da yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar bambaşka bir işi gerçekleştirdi. O de şu; Türkiye’da büyük tıpkısı ufuk devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini tabir edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 yıl önceye getirin hep bu arada. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan bilahare neredeyse herkesin konusunda aynı sapık gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti ne seviyoruz biliyor musunuz? Tığ bu milletin parçası olmaktan illet itibar duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla beraber yaptırmayı sağlayanlara cebin 15 Temmuz’dahi milletin adamına sahip çıktıkları üzere demokrasiye sahip çıkacağız. İkinci asrın hakeza bire bir cinayetle buluşmasına müsaade etmediler. Allah bu milletten razı olsun. Cenabıhak iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: