Kütahya yerel haberleri | Avukat Edip İlkay Sunay, Kütahya Barosunun arz genç başkanı

Kütahya Barosunun 47. Görgüsüz Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Avukat Edip İlkay Sunay, Kütahya Barosu tarihinin en canlı baro başkanı unvanını elde etti.

Kütahya Barosunun yıpranmamış başkanı Yazar İlkay Sunay, başkanlığa seçilmesinin peşi sıra yaptığı açıklamada, “47. Yalın Kat Umumi Kurul sonucu ölçüm ve teveccühleriniz ile Kütahya Baromuzun tarihinin en tendürüst Baro Başkanı seçilmenin gururunu yaşıyorum. Bu süreçte bizlere bindi olan siz haddinden fazla nadir meslektaşlarıma zevalsiz şükranlarımı sunuyorum. Esbak dönemde gerek Deneyimsizlik Meclisinde, gerekse hile kurullarında alay malay çalıştığımız tam meslektaşlarımıza bıraktıkları eserler amacıyla minnettarım. Tekrar üç dolaşma boyunca gelişigüzel mesai şerefine ulaştığım Başkanım Avukat Ahmet Atam Beyefendiye bizlere dolgunca aynı hoca olduğu amacıyla teşekkür ediyor, TBB Sıkı Düzen Kurulundaki yıpranmamış görevinde başarılar diliyorum” dedi.

“Bu seçimin bir hikayesi var”

Bu seçimin tıpkısı hikayesi olduğunu söyleyen Yazar İlkay Sunay,” Dostluğun ve centilmenliğin kazandığı, rekabetin yalnızca kaliteyi ve yenilikleri getirdiği güzelce aynı hikayesi. Bulunmaz dostum Avukat Aytek Canbek beyefendiye varlığı ve aristokrat duruşu amacıyla teşekkür ediyorum. Biliyorum ki tek rakiplik dostluğumuza ve kardeşliğimize hayalet düşüremeyecektir. Bu süreçte daima bana bindi olan, bahtlı olduğumu hissettiren, benimle kaygılanıp, benimle sevinen, varlıklarıyla yaşayış bulduğum misil arkadaşlarıma katkıları ve emekleri amacıyla şükranlarımı sunuyorum. Deminden kurullara seçilen meslektaşlarımızla alay malay Kütahya Baromuz üzere çokça himmet vakti. Bağlantı ve kardeşlik içerisinde hayallerimizi realizasyon vakti. İyi kim varsınız, sonsuz olsun. Merbutiyet ve Saygılarımla” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: