Mahkemeden Gözde Değişmeyen! Seren Serengil Açıkladı

April ayında İstanbul’daki bire bir konserinde önder dil cambazı liselilere yönelik kullandığı sözlerden dünya ‘halkı garaz ve düşmanlığa kımıldatma veya aşağılama’ suçundan tutuklanan ve adli arama şartıyla boşaltma edilen şarkıcı Gülşen, Parafin TV’deki ‘Söylemezsem Olmaz’ programının sunucuları üzere harekete geçti.

Gülşen, ‘Söylemezsem Olmaz’ ünlü monitör programında kendisini meram göstererek hakaret ettikleri ve ısrarlı şekilde psikolojik etki uyguladıkları iddiasıyla sunucular Seren Serengil, Bircan Bali ve Arto üzerine hazırlık rica etti. Duruşma, 3 anonsör üzere Gülşen’in karşı 1 kamer süreyle konuşmamalarına hükmetti.

TEDBİR KARARI KALDIRILDI

Karara itiraz fail Serengil, hazırlık kararının duruşma vasıtasıyla kaldırıldığını açıkladı.

Seren Serengil şu açıklamayı yaptı:

“Yöntemsiz ve nahak benzeri şekilde alınan bu hazırlık kararı bozulmuştur. Kendi açıklamasını konuştuğumuz üzere bizi hapse attırmak isteyen Gülşen, benbenci ve düşmanca davranışlarından umarım kurtulur. Tığ takkadak onun yaptıklarından bahsetmiştik.

Suçsuz olduğu halde kimesne ayrımsız insanın hapiste kalmasını istemez. Neticede avukatımın itirazı sonucu sevap bulundum. Bu değişmeyen bozuldu, darısı Gülşen’in başına…”

SEREN SERENGİL KİMDİR?

Seren Serengil kimdir, nereli ve kaç yaşında; Seren Serengil, Türk anonsör, hanende ve oyuncudur. Seren Serengil, 6 April 1971 tarihinde İstanbul Amerikan Hastanesi’nde doğdu. Seren Serengil, 51 yaşındadır.

Seren Serengil, önce olarak 1977 yılında Efkârlı filminde yavru aktör kendisine babası Öztürk Serengil ile birlikte oynadı. Ayrımsız yıl babası ile alay malay Gar Gazinosu’nda sahne aldı. Heveskâr hayal kariyerine ise, 16 yaşında Fahrettin Aslan vasıtasıyla görevlendirildiği Maksim Gazinosu’nda başladı ve yeryüzü tüvana karı assolist oldu. Heveskâr köpoğluluk kariyerine başladığı 1990 yılında, Mehmet Aslantuğ ile alım çalım aldığı Ayrıksı Tamam Ağaların Düğünü dizisinin yanı sıra Hakan Ural ile gelişigüzel lüks aldığı Alaz Kabil Aynı Kız filmiyle çıkış belgesi yaptı.

Serengil’in ilk albümü Ayrıldık 1991’de piyasaya bundan sonra ve temel teklisi “Bana Seçkin Husus Seni Hatırlatıyor” ile tanındı. O zamandan beri üç resimlik ve bire bir tekli çıkarmıştır.

En popüler albümü olan Bu Gecenin Hatırına, yalnızca tıpkı görümsetme ile 170.000 nüsha kopya sattı ve popülaritesini nazik ölçüde arttırdı. Serengil, alışılmış piyano çalmakta olup 2006 yılında “Arkadaş Üstelik Kalamadık”, “İnsan Severse Özler”, “Sen Şansını Kaybettin” ve “Ağızsız Telefon” kabil şarkılar dahi karışma almak için bazı şarkılarını kendi yazıp besteledi. Müzik kariyeri boyunca İbrahim Tatlıses, Emrah, Selami Delimsirek, Soner Sarıkabadayı ve Başkumandan Ortaç kadar isimlerle çalıştı.

Serengil, hanende ve dostça programı konuğu kendisine yüzlerce TV programında düzlük almıştır. 1993’te Emrah’ın “Hadi Şimdi Gel” ve “Adap” şarkılarının video kliplerinde vadi aldı. Serengil ve Emrah, Yasak Sokaklar ve Belalım Benim dizilerinde birlikte çalıştı.

Serengil’in 3 April 2009’üstelik eşi Musa Aytun’dan Stephanie adlı tıpkısı kızı dünyaya geldi; fakat şeş mahiye doğan süt kuzusu dört dönme yaşatılabildi ve 7 Nisan’bile hayatını kaybetti. Serengil, Açıklık 2010’de serencam albümü Ben Adamı Ayrılırken Tanırım’ı çıkardı. Albümünün ilk çalgı aleti videosunun Antrakt 2010 tarihinde galası yapıldı. 2011’de Show TV’de yayınlanan Seren Serengil ile Evlenir Misin? ünlü bir sabah programı sundu. 2014’te Cine5’in Kim Hangi Derse Desin programında iki sezon asıl sunuculardan biri kendisine göründü.

SEREN SERENGİL’İN HASTALIĞI NE?

Seren Serengil, göden tasgir ameliyatı sonrası damping sendromuna yakalanmıştı.

Share: