Malatya haberi… Battalgazi’deki öğrenciler teneffüste dahi öğrenmeye bitmeme edecek

Battalgazi Belediyesi marifetiyle Matematik dersine karşı oluşabilecek yöre yargıları benzetmek, ahenktar ağıl getirerek dersin öğrenimini kolaylaştırmak amacıyla Orduzu Mecit Şahaplıoğlu Ortaokulu’nda “Hesap Koridoru” oluşturuldu.

Battalgazi Belediyesi Firez ve Içtimai İşler Müdürlüğü’ne kapalı ekipler, öğrencilerin hesap dersine karşı oluşabilecek ön yargıları iptal etmek ve dirim becerilerine uyarlayarak öğrenimini kolaylaştırmak üzere Orduzu Mecit Şahaplıoğlu Ortaokulu’nda “Matematik Koridoru” oluşturdu. Proje çerçevesinde okulun mesafelik duvarlarına rakamlar, sayılar, hendesi şekiller, formüller ve çeşitli problemlerin çizimi gerçekleştirildi. Koridorun açılışını gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki diğer okullarda üstelik bu uygulamayı hedeflediklerini belirterek, Türkiye’nin aydın yarınları öğrencilerin baştan sona birlikte olduklarını vurguladı.

Programın açılışına katılan Eğitim Aynı Sen Malatya 1.Nolu Büro Başkanı Hüseyin Söylemez, eğitime verdiği desteklerden dünya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.

Güzel bir projeye imza atıldığını nâkil Orduzu Mecit Şahaplıoğlu Ortaokulu Müdürü Gül Karataş, “Belediye Başkanımız Osman Güder, bugüne kadar bizlere oylumlu destekler ve katkılar sundu. Bugünde okulumuzda güzel tıpkısı projeyi hayata geçirdik. Amacımız yaparak, yaşayarak, görerek başarıyı yükseltmek. Okulumuz ve öğrencilerimiz hesabına Osman Güder başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mualla Kaçmaz ise “Sürekli eğitimin ve öğretimin yanında olan eşsiz başkanımıza tükenmez şükranlarımı sunuyorum. Bizlerde beribenzer destekleri büyük. Başkanımızın hakkını ödeyemeyiz. Öğrencilerimiz yerine fena hâlde ayrımsız çalışmaya imza atılmış ve teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilerimize ne kadar bakım etsek azdır”

Projeyi, ilerleyici zamanlarda sair okullarda da hayata geçirmeyi planladıklarını tamlayan Başkan Güder, “Geleceğimiz olan gençlerimize ne kadar bakım etsek azdır. Elimizden ne geliyorsa sizlerin birlikte olmaya çalışıyoruz. Bizler baştan sona sizin yanınızdayız, siz yeter ki öğrenin. Orduzu Mecit Şahaplıoğlu Ortaokulu’nda hayata geçirdiğimiz Hesap Koridorunun okulumuza ve öğrencilerimize kandırıcı olmasını irade ediyorum. Çocuklarımızın bu koridorda matematik materyallerine dokunmaları görsel öğrenmelerine balaban yardım sağlayacaktır. Matematikten korkmayan, matematik dersine dahi zaruri özeni gösterin. Öğrencilerimiz koridorda gezerken öğrenmelerinin olumlu yönde geliştiğini şahitlik edeceğiz. İnşallah ilçemizdeki farklı okullarda bile bu projemizi hayata geçirmeyi hedefliyoruz “diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: