Malatya ruzname haberleri | Fırat Üniversitesi akademisyenlerine “2022 Yılı YÖK Üstün Sükse Ödülü” verildi

Fırat Üniversitesi akademisyenleri, hazırladığı doktora teziyle “2022 Yılı YÖK Üstün Sükse Ödülü” aldı.

Rektörlükten yapılan bağlanmış açıklamada, Beştepe Budun Kurultay ve Firez Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla planlı 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde, bireysel ve kurumsal çalışmaları zımnında ödüle müstahak görülen haber insanları ve üniversitelere, “2022 Yılı YÖK Faik Sükse Ödülleri”nin verildiği hatırlatıldı.

Bu kapsamda Yükseköğretim Oturmuş (YÖK) yoluyla sunturlu sanatlar ve mimari, toplumsal ve beşeri bilimleri, sağlık ve spor bilimleri ile vukuf ve mühendislik bilimleri kategorilerinde yılın yeryüzü dolgunca doktora tezleri ödüllendirildi.

Fırat Üniversitesi Tababet Fakültesi Akademisyen Prof. Dr. Sinan Canpolat’ın danışmanlığını yaptığı, Dr. Nazife Ülker Ertuğrul’un hazırladığı “İrisin Hormonunun Puberteye Geçiş ve Tenasül Sistemi Üzerindeki Nöroendokrin Etkilerinin Araştırılması” mevzulu tezi bile esenlik ve spor bilimleri kategorisinde yılın doktora tezi ödülüne layık görüldü.

Törende, Canpolat ve Pervin’e ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Programda Iyicene Sanatlar ve Mimarlık kategorisinde İstanbul Ustalık Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimleri kategorisinde Galatasaray Üniversitesi, Bili ve Mühendislik Bilimleri kategorilerinde ise Van Yüzüncü Sene Üniversitesi ödüllendirildi.

Törene, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmayan de katıldı.

Share: