Mansur Vahim: Eskimemiş Metro Hattı Çalışmalarına Devam Ediyoruz

Ankara Büyükşehir Uray (ABB) Başkanı Mansur Okkalı, “Başkent’te erişim ağını genişletiyor, yeni metro hattı çalışmalarına bitmeme ediyoruz. 26 km’lik 3 eskimemiş metro hattı projesi çalışması için TÜMAŞ ve ARUP ile kavil imzaladık. Projesi biten 7.4 km’lik ANKARAY Hattı amacıyla Vekâlet onayının arkası sıra çalışmalara başlayacağız”dedi.

ABB Başkanı Mansur Ağır, kullanılmamış metro hatları ile ilişkin vukuf verdi. Gösterişli, toplumsal medya hesabından “Başkent’te ulaşım ağını genişletiyor, yeni yer altı treni hattı çalışmalarına bitmeme ediyoruz.  26 km’lik 3 eskimemiş yer altı treni hattı projesi çalışması üzere TÜMAŞ ve ARUP ile geçim imzaladık. Projesi biten 7.4 km’lik ANKARAY Hattı için Nezaret onayının peşi sıra çalışmalara başlayacağız” notu ile video paylaştı. Aheste videoda şunları söyledi:

“Görüyoruz, açacak sayısı artıyor. Tabii kentleşme açısından şişko muvasala olmazsa imkânsız. Seçkin özdek mülk amacıyla, kar üzere yapılmaz. Bizden sonrakiler inşallah bizlere çokça dua ederler bu projeler dolayısıyla.”

Share: