Marketlere teftiş düzenleyen ekipler, son kullanma tarihinin üzerinden 10 ay önceki ürünlerle karşılaştı

İstanbul’daki marketlerde bu posta bile tarihi esbak ürünler satıldığı ile ilişik iddialar ortaya atıldı. Birtakım sosyal medyadan tarihi geçmiş ürünlerin fotoğraflarını yayınladı, bazen üstelik ihbar etti.

TARİHİ GEÇMİŞ KOLİ KOLİ IŞARET BULUNDU

Tüketicilerin raflarda sonuç yararlanma tarihi eski olan mahsulat olduğunu sav etmesi konusunda Bağcılar Belediyesi polis ekipleri düğmeye bastı. Marketlere denetime çıkan polis ekipleri ise gözlerine inanamadı. Yapılan denetimlerde son istimal tarihi eski koli koli ayranlar, kefirler ele geçirildi. Kefirlerin hepsinin çizgi film karakterleri ile süslü ve çocuklara satılacak ürünler olması ise ‘pes’ dedirtti.

SON ISTIMAL TARİHİ 10 KAMER GEÇMİŞ IM BİLE VAR

Ayrıca denetimlerde tekrar çocukların tüketeceği tarihi önceki milkshake ve benzen burger kabil ürünler bile ele geçirildi. Sonuç istimal tarihi 3-5 dönme değil, aralarında 3 ay, 5 ay hassaten 10 ay bile eski ürünlerin olması herkesi şoke etti. Denetimlerin peşi sıra ellerinde market raflarında akıbet kullanma tarihi önceki ürünlerle polis amirliğine kalın kafalı dönen ekipler, raflardan topladıkları kutu kutu peynirleri, kremaları ve muzlu sütleri imha ettiler.

“ÜRÜNLERİ İMHA EDİP CEZA YAZIYORUZ”

Bağcılar Polis müdürü Zikri Klıç, yapılan denetimlerin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün 5-6 mahallede denetleme yaptık. Sonuç kullanma tarihi sabık ürünleri topladık. Bu ürünleri imha edip ukubet yazıyoruz’ dedi. Bağcılar Şehremaneti Komutan Yardımcısı Yüksek Erdoğan ise vatandaşların sağlığı ile oynayanlara müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Share: